Napędy i sterowanie

Sterowniki ruchu nowej generacji.

By  | 

Poczuj moc. Zdecentralizowana inteligencja, zdolność do komunikacji w czasie rzeczywistym z procesami sterowania wyższego poziomu oraz elastyczność zastosowań to wymogi stawiane najnowocześniejszym systemom sterowania w kontekście przemysłu z komunikacją sieciową, które zapoczątkowały prace nad opracowaniem nowej generacji sterowników ruchu.

Podobnie, jak w przypadku obecnych produktów i produktów ciągle jeszcze dostępnych w sprzedaży, sterowniki nowej generacji V3.0 również są doskonale skoordynowane z mikrosilnikami DC z naszej oferty, aczkolwiek zakres zastosowań nie ogranicza się tylko do nich. Nowe modele mogą być integrowane w większości systemów przemysłowych za pośrednictwem interfejsów RS232, USB, CANopen czy EtherCAT. Realizacja połączeń elektrycznych jest łatwiejsza dzięki spójnej koncepcji wtyku i szerokiej ofercie osprzętu kablowego. Szczególną uwagę zwrócono na zapewnienie łatwego i szybkiego rozruchu. Oprogramowanie Motion Manager w wersji 6 jest dostępne w nowej wersji graficznej ze zmienionym interfejsem użytkownika. Wprowadzono nowe, bardziej zaawansowane lecz łatwe w obsłudze środowisko projektowe dla aplikacji i autarkicznych obszarów zastosowań bez kontrolerów wyższego poziomu, które dominowały do tej pory na rynku.

MC3

MC3

Trzy dostępne warianty urządzeń pokrywają różne obszary zastosowań: sterowniki MC 5005 i MC 5010 z obudową i złączami zostały zaprojektowane do montażu w szafach sterowniczych i urządzeniach. Systemy sterowania, takie jak serwomotory ze zintegrowanym sterownikiem ruchu są wstępnie skonfigurowane i mogą być stosowane bezpośrednio w systemach automatyki. Inteligentny system modułowy umożliwia integrowanie różnych typów szczotkowych i bezszczotkowych serwomotorów DC w standaryzowanych obudowach. Sterownik MC 5004 został zaprojektowany do montażu w istniejących obudowach jako karta plug-in. Dostępna opcjonalnie płyta główna ułatwia realizację aplikacji wieloosiowych. Wszystkie trzy wersje bazują na tej samej technologii, oferują te same typy interfejsów, tą samą filozofię pracy i tą samą funkcjonalność.

Eksperci od napędów z Schönaich.
Grupa FAULHABER, zatrudniająca 1700 pracowników specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i wdrażaniu precyzyjnych, zminiaturyzowanych systemów sterowania, komponentów serwo i sterowników o mocy wyjściowej do 200 W. Dostarcza moduły zaprojektowane do potrzeb klienta oraz szeroką gamę produktów standardowych, w tym silników bezszczotkowych, mikrosilników DC, enkoderów i sterowników ruchu. Marka FAULHABER jest znana na całym świecie z wysokiej jakości i niezawodności produktów znajdujących zastosowanie w złożonych i wymagających aplikacjach z zakresu aparatury medycznej, maszyn do automatycznego rozmieszczania podzespołów, precyzyjnej optyki, telekomunikacji, lotnictwa i robotyki. Począwszy od mikrosilników o średnicy 1,9 mm po wersje 44-milimetrowe mogące być dostarczane wraz z precyzyjnymi skrzynkami przekładniowymi, oferta firmy obejmuje niezawodne rozwiązania systemowe do wielu obszarów zastosowań.

Dr. Fritz Faulhaber GmbH & Co. KG
Daimlerstraße 23/25
71101 Schönaich
Germany
REBMANN Kristina
Phone : +49 7031 638 – 148
Fax : +49 7031 638 – 333
kristina.rebmann@faulhaber.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *