Automatyka i mechanika

Sukces rozwiązania Southco

By  | 

Sukces rozwiązania Southco zastosowanego w serii lamp LUCTRA®

Durable, globalna firma specjalizująca się w zakresie akcesoriów i mebli biurowych klasy premium, poszukując solidnych zawiasów ciernych do systemu oświetlenia LUCTRA, nawiązała współpracę z firmą Southco. Przodująca na rynku wiedza techniczna firmy w połączeniu z doświadczeniem w zakresie opracowywania produktów indywidualnych pomogła dostarczyć satysfakcjonujące rozwiązanie dla firmy Durable i jej klientów.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


LUCTRA® to profesjonalny system lamp efektywnych biologicznie, opracowany na podstawie rozbudowanych badań na korzyściami płynącymi z rozwiązań oświetleniowych dostosowany do rytmu dobowego człowieka, tzn. takich, które praktycznie wykorzystują biologiczne efekty światła w aplikacjach oświetleniowych miejsca pracy. Firma Durable chciała dostarczyć na rynek najwyższej klasy, innowacyjny system lamp, którego integralną częścią muszą być solidne i niezawodne zawiasy. Wyzwaniem dla firmy Southco było dostarczenie zawiasów ciernych, które gwarantowałyby maksymalną stabilność lampy pomimo długiego ramienia umożliwiającego umieszczenie źródła światła nad miejscem pracy oraz zapewniającego optymalną mobilność w celu uzyskania dostępu do każdego obszaru biurka czy powierzchni roboczej. Konstrukcja powinna również zapewniać odpowiednią przestrzeń w obrębie zawiasów, tak aby pomieścić okablowanie biegnące od panelu dotykowego lampy do oprawki oświetleniowej.
Z tego powodu firmy Durable i Southco wspólnie opracowały indywidulane rozwiązanie, które doskonale pasuje do konstrukcji systemu LUCTRA, a jednocześnie ułatwia proces montażu. Pierwotnie firma Durable szukała standardowej części w celu do dopasowania jej do swoich adapterów. Jednak Southco zaprezentowało rozwiązanie o rzeczywistej wartości, dostarczając kompletny zestaw zawiasowy, a nie pojedyncze elementy. Rozwiązanie Southco wykorzystuje technologię elementów ciernych ze sprężyną równoważącą, która umożliwia łatwe poruszanie ramieniem lampy, podczas gdy jej podstawa solidnie spoczywa na blacie biurka. Montaż odlewanych z cynku zawiasów do aluminiowego profilu został starannie zaprojektowany, zarówno pod kątem wymogów mechanicznych jak i estetycznych, tak aby specyfikacja rozwiązania była w stanie zminimalizować różnice materiałowe, tolerancje i w szczególności luzy, a ponadto mogła się dopasować się do minimalnej przestrzeni konstrukcyjnej.
Zawiasy Southco stanowią integralną część lamp LUCTRA, ponieważ sprawiają, że lampy pozostają na swoim miejscu oraz nie zginają się i nie opadają, jak to czasami się dzieje w przypadku innych lamp na rynku. Zawiasy cierne oferują maksymalną wygodę dla użytkownika, umożliwiając regulację pozycji ramienia lampy jedną ręką. Wraz z przewidywanym w najbliższych latach zwiększeniem zapotrzebowania na biologicznie efektywne systemy oświetleniowe, zawiasy Southco będą odgrywały kluczową rolę w przyszłym sukcesie serii lamp LUCTRA.
Southco pokazało ogromną dbałość o szczegóły i poświęciło naprawdę dużą ilość czasu na zrozumienie naszych wymagań w celu znalezienia rozwiązania, które będzie najlepsze dla nas i naszych klientów.”, powiedział Jonathan Brune, dyrektor wykonawczy w firmie Durable.
Richard Pearman, menadżer ds. rozwoju w firmie Southco, dodaje” „ To ilustruje nasze podejście do pracy z klientami:, zamiast znajdować rozwiązanie które po prostu działa, zadajemy sobie wiele trudu, aby dokładnie poznać wyzwania z którymi mierzą się nasi klienci. Poprzez lepsze zrozumienie klientów, ich aplikacji oraz sprzedawanych przez nich produktów, opracowujemy rozwiązania, które zapewniają wartość dodaną ich produktom. Ta filozofia leży u podstaw wszystkich naszych działań i stanowi kluczowy element naszej pozycji na rynku.”

Więcej informacji o Southco i oferowanych przez firmę rozwiązaniach można znaleźć na stronie www.southco.com.
Więcej informacji dotyczących firmy LUCTRA, można znaleźć na stronie www.luctra.eu.
Kontakt z firmą Durable oraz zespołem LUCTRA® można uzyskać pod nr tel. 00800 00582872 oraz pisząc na adres info@luctra.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *