Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Tablice cieni dedykowane do systemu Lockout/Tagout optymalizują wykorzystanie blokad i narzędzi LOTO.

By  | 

Właściwe zastosowanie blokad LOTO zmniejsza liczbę wypadków podczas prac serwisowych, pozwalając bezpiecznie odizolować źródła energii. Tablice cieni umożliwiają uporządkowaną dystrybucję elementów systemu LOTO, w tym kłódek, a także pełnią funkcję informacyjną w zakresie procedur i bieżących pozwoleń na prowadzenie prac, projektów serwisowych i czynności w ramach odcięcia źródeł energii.

Tablice cieni LOTO znacznie skracają czas potrzebny na wyszukanie odpowiednich narzędzi w obrębie stanowiska pracy. Nawet gdy dane narzędzie jest w użyciu, na tablicy pozostaje zarys narzędzia, w kolorze odpowiadającym miejscu jego przechowywania. Czytelność i wyrazistość przekazu zindywidualizowanych tablic na narzędzia systemu LOTO pozwala zoptymalizować wykorzystanie blokad zgodnie z zasadami produkcji w systemie lean. Warto umieścić elementy systemu LOTO w tym kłódki i dokumenty, w widocznym i łatwo dostępnym dla pracowników miejscu, w którym dodatkowo podawane będą informacje dotyczące pozwoleń na prowadzenie prac, projektów serwisowych i czynności w ramach odcięcia źródeł energii.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Łatwa indywidualizacja
Często zbyt duża liczba tablic na narzędzia lub tablic organizacji pracy sprawia wiele kłopotów. Tablice firmy Brady to projekty zindywidualizowane, przygotowane na podstawie wcześniej przygotowanej specyfikacji klienta. Dzięki temu zbędne jest dodatkowe wiercenie czy wycinaniu na tablicy otworów. Wystarczy skontaktować się z firmą Brady i podać liczbę stosowanych blokad lockout i wymaganych kieszonek na dokumenty, które mają znaleźć się na tablicy, a także wymiary części tablicy przeznaczonej do przekazywania informacji oraz materiał, z którego ma być wykonana. Przed finalną realizacją firma Brady przesyła wzór tablicy do zaakceptowania.

Mniej wypadków.
Tablice cieni do blokad zwiększają skuteczność stosowania systemu LOTO, które celem jest zmniejszenie liczby wypadków podczas prac serwisowych. W czasie wykonywania czynności odcięcia źródeł energii kłódki i inne elementy systemu blokad są wyraźnie widoczne i dostępne, co stanowi dodatkowy bodziec dla pracowników, by stosować procedury systemu lockout i tym samym unikać wypadków w miejscu pracy.
Optymalizacja wykorzystania blokad LOTO zwiększa bezpieczeństwo podczas prac serwisowych oraz wydajność dzięki zmniejszeniu liczby wypadków w pracy. Skontaktuj się z firmą Brady pod adresem emea_request@bradycorp.com i zamów kartę katalogową tablic systemu Lockout/Tagout.

Informacje na temat firmy Brady Corporation
Firma Brady Corporation jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań do identyfikacji i ochrony ludzi, produktów oraz miejsc pracy. Produkty marki Brady pomagają klientom zwiększyć bezpieczeństwo, produktywność i wydajność. Należą do nich wysokiej jakości etykiety, oznaczenia, urządzenia zabezpieczające, systemy drukowania oraz oprogramowanie. Założona w 1914 r. firma ma zróżnicowaną bazę klientów z branży elektronicznej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, elektrycznej, budowlanej, edukacyjnej, medycznej, lotniczej i kosmonautycznej oraz wielu innych. Firma Brady ma swoją główną siedzibę w Milwaukee w stanie Wisconsin i zatrudnia około 6400 pracowników w różnych oddziałach na całym świecie (stan z 1 sierpnia 2014 r.). Wartość sprzedaży produktów firmy Brady w roku podatkowym 2014 wyniosła ok. 1,23 mld USD. Akcje firmy Brady są w obrocie na giełdzie nowojorskiej pod symbolem BRC. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej dostępnej pod adresem www.bradycorp.com.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *