Wydarzenia

Targi dostawców z sektora inżynierii mechanicznej FMB 2016.

By  | 

Z punktu widzenia wystawców i odwiedzających, targi FMB dla dostawców z sektora inżynierii mechanicznej są przeprowadzane na koniec roku imprez targowych. Niemniej jednak, organizatorzy 12. edycji targów FMB mających się odbyć w Bad Salzuflen Exhibition Centre w dniach od 9 do 11 listopada 2016, doświadczyli ogromnego zainteresowania planowaną imprezę już na początku dorocznego cyklu targów.

Christian Enßle, menadżer portfolio z sektora inżynierii mechanicznej w firmie Clarion Events Deutschland GmbH: „Otrzymaliśmy zgłoszenia rezerwacji od 259 firm już w połowie stycznia. 89% powierzchni największej hali w centrum targowym, zajmującej 12.300 m² zostało już zarezerwowane i w chwili obecnej mamy już tylko 10 wolnych stoisk. Co więcej, ponad 40 firm zarezerwowało przestrzeń niezabudowaną. To znakomity wynik w porównaniu z ubiegłymi latami.”

Duża liczba rezerwacji wskazuje na fakt, że wystawcy osiągnęli swoje cele na targach FMB 2015. Wielu z nich rezerwowało stoisko na 2016 rok jeszcze w trakcie trwania targów z 2015 roku lub krótko po ich zakończeniu, przy czym nie dotyczy to wyłącznie wieloletnich klientów, lecz również ponad 15 firm obecnych na targach w 2015 roku po raz pierwszy. Co więcej, do 12 stycznia 2016 do organizatorów FMB dotarło już 12 zgłoszeń od firm chcących się zaprezentować na tegorocznej edycji po raz pierwszy.

Jak więc widać, ciągły rozwój targów FMB jest zagwarantowany w dwunastym roku ich istnienia. W porównaniu z pierwszą edycją liczba firm biorących udział w tej imprezie zwiększyła się niemal trzykrotnie.

Oferta wystawców obecnych na targach pokrywa pełen zakres komponentów dla inżynierii mechanicznej i inżynierii zakładów produkcyjnych. Działy napędów i inżynierii sterowania będą reprezentowane równie licznie, jak działy montażu i transportu oraz obróbki metali i tworzyw sztucznych. Obecni będą też dostawcy usług z zakresu logistyki, serwisowania i projektowania.

Pomimo ciągłego rozwoju targów, ich ogólna koncepcja w 2016 roku nie zmieni się. Christian Enßle: „Największy nacisk położono na komunikację. FMB to miejsce, w którym inżynierowie, klienci i osoby podejmujące decyzje mogą angażować się w dyskusje dotyczące ewentualnych wspólnych projektów oraz współpracować w określaniu wizji nowych rozwiązań.”

Ze względu na to, że organizatorzy targów zapewniają pełen zakres usług łącznie z umeblowaniem stoisk i cateringiem, FMB jest idealnym miejscem dla mniejszych firm do nawiązywania kontaktów z nowymi klientami. Co roku reprezentowani są liderzy rynkowi, tacy jak Bosch Rexroth, Festo, igus, Lenze, SEW Eurodrive czy Siemens, jak również obecne są na wspólnych stoiskach zagraniczne stowarzyszenia inżynieryjne, takie jak duński „Koninklijke Metaalunie”. Stowarzyszenie „Intelligente Technische Systeme – it´s OWL” będzie, oczywiście również obecne na FMB 2016, gdzie po raz kolejny zaprezentuje wnioski z prowadzonych prac badawczych, co pozwoli odwiedzającym zapoznać się z przyszłymi trendami produkcyjnymi zgodnymi z koncepcją Industry 4.0.

***
Targi wystawców z sektora inżynierii mechanicznej, FMB będą promowane podczas Hanover Fair na połączonym stoisku OWL i OWL Maschinenbau: Hala 16, Stoisko A 04.

Aktualna lista wystawców na FMB jest dostępna pod adresem www.fmb-messe.de.

GS Media-Service
Belzweg 9
33739 Bielefeld
GERMANY
Schneider Michael
Phone : +49 (0) 5206 9150-0
g.schneider@gs-media-service.de

Clarion Events Deutschland GmbH
Meisenstraße 94 | 33607 Bielefeld

Web: www.fmb-messe.de
Twitter: @FMB_messe
Facebook: www.facebook.com/fmbmesse
YouTube: www.youtube.com/FMBfair
XING: FMB – Zu
Wördehoff Anna
Phone : +49 (0) 521 96533-45
anna.woerdehoff@clarionevents.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *