Wydarzenia

TARGI ITM POLSKA, SUBCONTRACTING, 3D SOLUTIONS 
ORAZ FORUM ODLEWNICZE FOCAST 2016

By  | 

„Tu trzeba być!”– słowa te jak mantrę powtarzają przedstawiciele firm z sektora automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali. Targi ITM Polska wraz z targami Subcontracting, 3D Solutions oraz Forum Odlewniczym Focast są przykładem doskonałego mariażu przemysłu, biznesu i nauki.

Tegoroczna ekspozycja obejmować będzie aż 10 pawilonów wystawienniczych (3, 4, 5, 5A, 6, 6A, 7, 7A, 8, 8A), udział w nich weźmie blisko 1000 wystawców, którzy zaprezentują innowacyjne maszyny, nowoczesne technologie i oryginalne rozwiązania dla gospodarki produkcyjnej.

Nie dziwi fakt, że Poznań od lat przyciąga liderów – co roku z początkiem czerwca stolica Wielkopolski przez 4 dni staje się wyznacznikiem zmian i trendów w branży przemysłowej. Każdy, kto pojawi się w terminie 7-10 czerwca 2016 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, warsztatów i seminariów.

TARGI INNOWACJE-TECHNOLOGIE-MASZYNY POLSKA/ 7-10 czerwca 2016

Targi ITM Polska to miejsce spotkań czołowych przedstawicieli polskiej gospodarki przemysłowej! Skala tego wydarzenia i jego rozmach zadowolą najbardziej wymagających profesjonalistów. Organizatorzy zapewniają możliwość wzbogacenia się o specjalistyczną wiedzę i nawiązania perspektywicznych kontaktów z kontrahentami z Polski i rynków zagranicznych. Nie zabraknie także oferty w ramach idei Przemysłu 4.0, która jest motywem przewodnim bieżącej edycji – kompleksowy know-how podczas targów ITM Polska ma za zadanie pomóc w zintegrowaniu koncepcji Przemysłu 4.0 wśród polskich przedsiębiorstw.

Czynniki wzrostu polskich firm w branży B2B

Walka ceną, spadająca lojalność klientów, malejąca skuteczność starych metod sprzedaży – jak pokazują badania ICAN Research, to codzienność firm działających w polskiej branży B2B. Jeśli firma potrzebuje nowej strategii i modelu sprzedaży, a także nowoczesnych narzędzi wsparcia marketingowego – warto posłuchać, jakie rozwiązania w tym temacie wskaże 7 czerwca na Targach ITM Polska Agnieszka Węglarz, doradca strategiczny, Ekspert ICAN Institute, wydawcy Harvard Business Review Polska, Dyrektor Programu ICAN Total Marketing B2B.​

→ 7 czerwca 2016, Aleja Lipowa, scena, godz. 13.45-14.15

Czyszczenie i konserwacja stali nierdzewnej

Organizatorom seminarium – Stowarzyszeniu Stali Nierdzewnej – zależy na podkreśleniu szerokich i stale rozwijających się możliwości aplikacji stali nierdzewnych z perspektywy producenta i użytkownika oraz właściwych metod zapewniających dużą jej żywotność. Przedstawiony zostanie szereg ciekawych rozwiązań, pomysłów, możliwości.

→ 8 czerwca 2016, Hol Wschodni, Sala Niebieska, godz. 10.00-14.00

MM Speakers Corner

W trakcie przygotowanych paneli dyskusyjnych z inicjatywy czasopisma MM Magazyn Przemysłowy, przedstawiciele największych firm przemysłowych w Polsce oraz świata nauki i administracji rozmawiać będą o kondycji polskiego przemysłu, kierunkach jego rozwoju i rozwiązaniach, których wdrożenie umożliwi zwiększenie konkurencyjności rodzimych firm, zarówno na rynku krajowym, jak i globalnym. Program wydarzenia składa się z 4 paneli, poruszających tematykę: Inteligentna Fabryka 4.0, Internet Rzeczy w zarządzaniu i produkcji, Efektywność energetyczna w przemyśle oraz Kapitał ludzki w firmie przemysłowej

→ 8 czerwca 2016, Aleja Lipowa, scena, godz. 10.00-15.30

Warsztaty 3D – Optyczna Technika Pomiarowa w Odlewnictwie

Warsztaty 3D dla przemysłu odlewniczego to bezpłatne szkolenia z zakresu wykorzystania metrologii optycznej 3D w procesach odlewania oraz kucia. Wiodące firmy odlewnicze zaprezentują przykłady, jak optyczne systemy pomiarowe wspierają proces produkcyjny w celu skrócenia czasu rozwoju produktu, optymalizacji produkcji i co się z tym wiąże poprawienia rentowności firmy. Zespół firmy Lenso – organizatora warsztatów, będzie prezentował najnowsze optyczne systemy pomiarowe i oprogramowanie do kontroli jakości.

→ 8 czerwca 2016, pawilon 15, sala 0.AB, godz. 10.00-15.00

Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych

Konferencja, przygotowana przez Polską Unię Dystrybutorów Stali, przeznaczona jest dla przedstawicieli przedsiębiorstw związanych z wytwarzaniem, przetwórstwem oraz dystrybucją stali konstrukcyjnych oraz wszystkich firm, które wykorzystują tego typu asortyment w swojej produkcji. Tematyka wydarzenia obejmuje m.in. stale konstrukcyjne dla: budownictwa, branży offshore, branży motoryzacyjnej oraz transportowej, a także dla producentów maszyn i urządzeń.

→ 8 czerwca 2016, pawilon 15, sala 1F, godz. 10.00-15.00

Wykłady tematyczne lakierników, techników i kierowników lakierni

Organizator – czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe, stwarza szansę na zdobycie teoretycznej wiedzy, która przyda się w codziennej pracy w branży. Poruszane kwestie to m.in. Oszczędności w aplikowaniu farby proszkowej w praktyce; Nakładanie i transfer cieczy. Nowości i trendy; Zastosowanie biotechnologii do eliminacji LZO emitowanych w procesach lakierniczych. Biotechnologia robi Różnicę!; Obróbka strumieniowo – ścierna, shot peening, chropowacenie, śrutownie wirnikowe, śrutowanie pneumatyczne; Dane wyjściowe do procesu projektowania malarni proszkowej. Ponadto codziennie, podczas targów ITM Polska odbywać się będą pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – Poligon Umiejętności.

→ 8 czerwca 2016, pawilon 6A, poligon, godz. 11.30-14.00

Aluminium. Biznes_Trendy_Technologie

Zorganizowana przez czasopismo Nowa Stal druga edycja konferencji poświęcona polskiej branży aluminium jest okazją do prezentacji aktualnej kondycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rodzimego przemysłu. Wśród poruszanych tematów mowa będzie m.in. o kondycji branży aluminium w Polsce i w Unii Europejskiej, perspektywach rozwoju sytuacji na globalnym rynku surowców, innowacyjnych rozwiązaniach i zastosowaniach aluminium w poszczególnych gałęziach przemysłu.

→ 9 czerwca 2016, pawilon 15, sala 1.F, godz. 9.00-15.00

Warsztaty 3D – Optyczna Technika Pomiarowa w Tłocznictwie

Warsztaty 3D dla tłocznictwa to bezpłatne szkolenie z zakresu wykorzystania optycznej metrologii 3D w procesie kształtowania blach. Wiodące firmy zajmujące się obróbką plastyczną pokażą jak optyczne systemy pomiarowe wspierają proces produkcyjny w celu skrócenia czasu rozwoju produktu, optymalizacji produkcji i co się z tym wiąże – zwiększenia rentowności firmy. Zespól Lenso prezentować będzie na żywo optyczne systemy pomiarowe firmy GOM wraz z oprogramowaniem do kontroli jakości.

→ 9 czerwca 2016, pawilon 15, sala 0.AB, godz. 10.00-15.00

Objętościowa obróbka cieplna stopów metali

Instytut Mechaniki Precyzyjnej przygotował seminarium dla wszystkich osób, zainteresowanych technologią i zabiegami powodującymi zmianę w strukturze, a co za tym idzie – poprawą właściwości stopów. Wystąpienia obejmują m.in. tematykę: Obróbka cieplna stopów żelaza w aktywnym chemicznie złożu fluidalnym; Nanostrukturyzacja średniostopowych stali do ulepszania cieplnego – efekt TRIP; Wpływ wymrażania kriogenicznego na mikrostrukturę i właściwości stali narzędziowych; Technologia „rapid prototyping” w inżynierii biomedycznej.

→ 9 czerwca 2016, pawilon 7, sala CD, godz. 10.00-15.30

Gospodarka 4.0 – jedyna droga do rozwoju…

Celem konferencji, zorganizowanej przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, jest porównanie stanu zaawansowania gospodarki Niemiec i Polski w drodze do tworzenia tzw. inteligentnej produkcji, gdzie wdrażane są rozwiązania automatyzacji i wzajemnej komunikacji między maszynami.

→ 9 czerwca 2016, pawilon 15, sala 1.ABC, godz. 15.00-19.00

TARGI KOOPERACJI PRZEMYSŁOWEJ SUBCONTRACTING/ 7-10 czerwca 2016

Wydarzenie to łączy oczekiwania i stanowi wyjątkową okazję, by nawiązać współpracę z doświadczonymi partnerami biznesowymi dysponującymi wolnymi mocami produkcyjnymi. W roku bieżącym w Poznaniu zaprezentuje się 78 oferentów usług podwykonawczych z Bułgarii, Estonii, Litwy, Polski, Niemiec i Portugalii. Są wśród nich przedsiębiorstwa specjalizujące się w pracach podwykonawczych w zakresie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej, spawalnictwa, wycinania, przetwórstwa tworzyw sztucznych, przetwórstwa gumy oraz usług dla przemysłu.

Subcontracting ITM Meetings

Są to międzynarodowe spotkania kooperacyjne, odbywające się 8 i 9 czerwca 2016. To wyjątkowa, bezpłatna i wygodna formuła budowania trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami. Niewątpliwym atutem tej formy matchmakingu jest możliwość wcześniejszego poznania profili oferentów i umówienia się na konkretne spotkania przed targami za pomocą specjalnego panelu internetowego www.b2match.eu

FORUM ODLEWNICZE FOCAST/ 7-10 czerwca 2016

To już II edycja międzynarodowego spotkania liderów branży odlewniczej! To niezwykle istotne wydarzenie jest organizowane z myślą o odlewniach, producentach maszyn i urządzeń, dostawcach komponentów, usługodawcach oraz przedstawicielach nauki. Forum Odlewnicze FOCAST to także idealna okazja, aby spotkać się z odlewnikami z kraju i świata oraz wymienić się pomysłami, w celu wypracowania wspólnej wizji przyszłości rodzimego, jak i globalnego przemysłu odlewniczego. Forum towarzyszyć będą dwudniowe spotkania matchmakingowe ułatwiające znalezienie potencjalnych partnerów biznesowych (wymagana wcześniejsza rejestracja na platformie B2Match).

Park Tematyczny Odlewnictwo

Przestrzeń specjalna dedykowana odlewniom, organizowana przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich. Wystawa ta budzi ogromne zainteresowanie odwiedzających targi przedstawicieli polskich i zagranicznych firm, służy zaprezentowaniu przede wszystkim potencjału polskiego odlewnictwa, celem zbudowania wysokiej jego pozycji w świecie.

TARGI BRANŻY DRUKU I SKANU 3D – 3D SOLUTIONS/ 8-9 czerwca 2016

Dwudniowe wydarzenie poświęcone technologiom przyrostowym, stanowiące niepowtarzalną okazję do prezentacji oferty w międzynarodowym gronie i wymiany cennych doświadczeń. Przedsięwzięcie dedykowane profesjonalistom i hobbystom, zapewni wszystkim uczestnikom dostęp do innowacyjnych rozwiązań, najnowocześniejszych urządzeń i wiedzy z prezentowanego zakresu tematycznego. To idealne miejsce dla zainteresowanych poznaniem branży wydruków przestrzennych.

Druk 3D w przemyśle

Doradcy z firmy OMNI3D za pomocą przygotowanych prezentacji odpowiedzą na pytania: jakie są trendy w wykorzystaniu technologii druku 3D wśród firm przemysłowych, jakie benefity niesie za sobą wdrożenie takich rozwiązań, jak rozpoznać przemysłowe urządzenie do druku przestrzennego i w końcu – od czego zacząć chcąc zaimplementować technologię druku 3D w firmie zajmującej się produkcją przemysłową.

→ 8 czerwca 2016, pawilon 7, sala 1D, godz. 11.00-12.00

Warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D

Podczas Warsztatów ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D, zorganizowanych z inicjatywy firmy SmartTech, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z możliwościami jakie otwiera przed przemysłem technologia 3D.

→ 8 i 9czerwca 2016, pawilon 3, stoisko 63, godz. 10.00-11.30 i 13.00-14.30

ZŁOTY MEDAL MTP 2016

W roku bieżącym, aż 26 produktów w ramach targów ITM Polska uhonorowanych zostało Złotym Medalem – w tym 4 w kategorii Nauka dla Gospodarki. Szukajcie ich na specjalnie oznaczonych stoiskach!

KLUB PREMIER

Podczas tegorocznej edycji targów ITM Polska zainaugurowaliśmy Klub Premier – są to produkty, absolutne nowości rynkowe, niedostępne dotąd na polskim rynku, które będzie można po raz pierwszy zobaczyć właśnie na targach ITM Polska! 13 Premier będzie oznaczonych specjalnymi naklejkami!

NOWOŚCI

Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla zwiedzających targi, a dla wystawców to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty firmowej i dotarcia do świadomości konsumentów. Goście odwiedzający tegoroczną edycję targów ITM Polska będą mogli zapoznać się z ponad 60 nowościami!

DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Bilet wstępu na targi upoważnia do zwiedzenia czterech odbywających się w tym samym miejscu wydarzeń: Targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska, Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, Targów Technologii Druku i Skanu 3D – 3D SOLUTIONS oraz Forum Odlewniczego FOCAST.
Godziny otwarcia targów 7 czerwca (wtorek): 9.00 – 17.00, 8 czerwca (środa): 9.00 – 17.00, 9 czerwca (czwartek): 9.00 – 17.00, 10 czerwca (piątek): 9.00 – 16.00.

PROGRAM WYDARZEŃ ITM POLSKA 2016, stan na 23.05

Źródło: MTP

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *