Automatyka i mechanika

Więcej precyzji dla nowoczesnego druku!

By  | 

Na targach drupa B&R prezentuje zaawansowaną kompensację drgań.

Na tegorocznych targach drupa B&R ujawni swoją nową wysoko precyzyjną technologię sterowania napędami przeznaczoną dla przemysłowych pras drukarskich. Podniesienie precyzji pozycjonowania nawet o 80% daje znaczną poprawę jakości druku. Kolejną nowością na Stoisku E37 w Hali 13 będzie programowalna technologia bezpieczeństwa B&R – która sprawia, że wdrażanie rozwiązań bezpieczeństwa jest jeszcze bardziej opłacalne niż kiedykolwiek.

Coraz więcej współczesnych pras drukarskich charakteryzuje się usprawnioną konstrukcją mechaniczną, która wykorzystuje lekkie materiały. Jednak wynikający z tego wzrost drgań oraz uchybień regulacji obniża precyzję i ostatecznie pogarsza jakość wydruku. Dzięki zaawansowanej kompensacji oferowanej przez B&R -nowe Wysoko Precyzyjne Sterowanie Napędami – nawet najszybsze prasy mogą drukować z nienaganną jakością.

Inteligentniejsze bezpieczeństwo.
Elastyczna technologia bezpieczeństwa B&R ułatwia wdrażanie rozwiązań bezpieczeństwa zgodnych z nor-mami EN 1010 i EN 13849. Czasy reakcji, które są 10 razy krótsze niż w rozwiązaniach tradycyjnych pozwa-lają na zajęcie mniejszej powierzchni przez maszynę oraz na zastosowanie mniejszych odstępów bezpie-czeństwa. W razie zagrożenia zaawansowane funkcje bezpieczeństwa pozwalają na kontynuowanie produkcji przy zmniejszonej prędkości zamiast narzucania kosztownych przestojów.

Wyższa efektywność energetyczna.
Inne nowości, jakie będzie można znaleźć na stoisku B&R obejmują strefę drukowania ekologicznego, poka-zującą rozwiązania monitorowania zużycia energii oraz energooszczędną technikę napędową. Firma B&R wykaże również w jaki sposób jej rozwiązanie dotyczące zarządzania licencją Technology Guarding otwiera nowe modele biznesowe w druku 3D – dzięki łatwej do wdrożenia odporności na manipulacje oraz ochronę własności intelektualnej.

O B&R
B&R to prywatne przedsiębiorstwo z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwami na całym świecie. Jako globalny lider w automa-tyce przemysłowej, B&R łączy najnowocześniejsze technologie z kunsztem inżynieryjnym, oferując klientom działającym w różnych branżach kompleksowe rozwiązania dla automatyzacji maszyn i procesów, sterowania napędem, wizualizacji i zinte-growanej technologii bezpieczeństwa. Wraz ze standardem komunikacji sieci przemysłowej POWERLINK i openSAFETY oraz z wydajnym środowiskiem programistycznym Automation Studio, B&R nieustannie przedefiniowuje przyszłość technologii automatyzacji. Duch innowacyjności, który prowadzi B&R na szczyt przemysłowej automatyzacji, jest wzmacniany zamiłowa-niem do upraszczania procesów i wyprzedzania oczekiwań klientów.
Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę  www.br-automation.com.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *