Automatyka i mechanika

Więcej siły w dłoni

By  | 

Nowy silnik stałoprądowy 2668 … CR firmy FAULHABER oferuje znacznie większą moc znamionową od innych podobnych modeli. Jest najmocniejszym silnikiem tego rozmiaru z miedziano-grafitowymi szczotkami, dostępnym obecnie na rynku.
Dzięki zastosowaniu większego magnesu NdFeB i większej zawartości miedzi w uzwojeniu, jest on w stanie dostarczyć maksymalny moment obrotowy wynoszący 70 mNm. Waży zaledwie 189 g przy średnicy 26 mm. Co więcej, duży impulsowy moment obrotowy modelu 2668 … CR pozwala mu osiągnąć pełną moc w bardzo krótkim czasie. Cecha ta predystynuje go do zastosowań w profesjonalnych narzędziach ręcznych wysokiej klasy, takich jak śrubokręty i sekatory elektryczne.

Miedziano-grafitowe szczotki charakteryzują się znakomitą stabilnością i małą podatnością na ścieranie. Obudowa została wykonana ze stali malowanej proszkowo. Silnik może współpracować z enkoderami optycznymi i magnetycznymi wysokiej rozdzielczości. Oprócz narzędzi ręcznych, nadaje się też do zastosowań w wielu innych aplikacjach z zakresu lotnictwa, robotyki, aparatury medycznej, maszyn specjalnych, systemów pomiarowych i automatyki.

FAULHABER specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i wdrażaniu precyzyjnych, małych i zminiaturyzowanych systemów napędowych, elementów serwo i elektroniki sterującej na zakres mocy do 200 W. Oferta produktów obejmuje silniki bezszczotkowe DC, mikrosilniki DC, kodery i kontrolery ruchu. Ponadto, FAULHABER dostarcza kompletne systemy dostosowane do wymagań klienta, między innymi dla technologii medycznej, maszyn do automatycznego rozmieszczania podzespołów, optyki precyzyjnej, telekomunikacji, przemysłu lotniczego i robotyki. Firma zatrudnia ponad 1600 pracowników na całym świecie.

Dr. Fritz Faulhaber GmbH & Co. KG
Daimlerstraße 23/25
71101 Schönaich
Germany
REBMANN Kristina
Phone : +49 7031 638 – 148
Fax : +49 7031 638 – 333
kristina.rebmann@faulhaber.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *