Automatyka i mechanika

Większe płytki do serii frezów do frezowania śrubowego i kątowego T4-12.

By  | 

Poprzez dodanie nowej wielkości płytek do swojej popularnej linii frezów do frezowania śrubowego i kątowego T4-12 firma Seco umożliwia producentom części osiąganie większych głębokości skrawania oraz uzyskiwanie wyższych prędkości usuwania materiału podczas obróbki zgrubnej i półwykańczającej stali, żeliwa i innych materiałów elementu obrabianego.

Mimo większych wielkości nowe płytki zachowują wydajność oraz stabilność serii T4-12 i są wyposażone w cztery zaokrąglone krawędzie skrawające, które obniżają koszty narzędzi w przeliczeniu na część i gwarantują łatwą obróbkę skrawaniem. Płytki te są mocowane stycznie w korpusach frezów, co zapewnia większą wydajność i stabilność oraz łatwiejszy dostęp do śrub mocujących. Ponadto tego typu mocowanie kieruje siły skrawania do najgrubszej części płytek, pozwalając na osiągnięcie przez nie wyższych prędkości usuwania materiału.

Średnice frezów w przypadku większych płytek do frezowania śrubowego z serii T4-12 wynoszą od 25 do 125 mm (od 1 do 5 cali) przy promieniach naroży sięgających 3,1 mm (0,125 cala). Firma oferuje szeroki wybór gatunków i geometrii płytek. Frezy z normalną podziałką ułatwiają rowkowanie/konturowanie, a frezy z gęstą podziałką optymalizują proces konturowania. Wewnętrzne kanały chłodziwa wewnątrz frezów dodatkowo zwiększają wydajność płytek. Systemy mocowania dostępne dla frezów do frezowania śrubowego z serii T4-12 obejmują różne frezy z chwytami oraz frezy trzpieniowe.

Średnice frezów w przypadku większych płytek do frezowania kątowego z serii T4-12 wynoszą od 50 do 100 mm (od 2 do 4 cali) przy promieniach naroży sięgających 3,1 mm (0,125 cala). Firma oferuje szeroki wybór gatunków i geometrii płytek, w tym wysokie dodatnie kąty natarcia. Frezy z normalną podziałką są przeznaczone do rowkowania i konturowania. Wersje z gęstą podziałką są przeznaczone tylko do konturowania i zapewniaj 30-procentową promieniową szerokość skrawania przy pełnej osiowej głębokości skrawania. Systemy mocowania dla tych frezów obejmują trzpień oraz mocowanie typu Weldon i Seco Weldon.

Więcej informacji dotyczących frezów do frezowania śrubowego i kątowego z serii T4-12 można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com/squaret4.

Siedziba firmy Seco znajduje się w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg firmy obejmuje 75 krajów, co sprawia, że jest to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu skrawania metali: frezowania, toczenia, wiercenia otworów i gwintowania. Od ponad 80 lat firma Seco współpracuje z producentami ze wszystkich branż i opracowuje narzędzia, procesy oraz usługi niezbędne do maksymalizacji produktywności i dochodowości. Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com.

Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *