Automatyka i mechanika

Wysokowydajne systemy narzędziowe

By  | 

Firma Seco Tools bezustannie opracowuje nowe rozwiązania, które podtrzymują naturalne tempo postępu w branży skrawania metalu. Dwa z najnowszych systemów narzędziowych firmy, które wyznaczają nowe standardy precyzji i wydajności, to wąskie oprawki hydrauliczne EPB 5831 oraz oprawki ER-to-Combimaster™.

Wąskie oprawki hydrauliczne EPB 5831
Firma Seco rozszerzyła swoją linię oprawek hydraulicznych, która zawiera teraz nowy model EPB 5831 z wąskim profilem ułatwiającym wykonywanie operacji obróbki półwykańczającej i wykańczającej w ograniczonej przestrzeni, np. w wąskich zagłębieniach form. Dodatkowo, oprócz ich smukłej konstrukcji, oprawki są dostępne także w dłuższej wersji (150 i 200 mm), która pozwala na pracę w głębokich wnękach obrabianego elementu.

SECO TOOLS

W nowych oprawkach hydraulicznych wykorzystuje się duży docisk i jedną śrubę dociskową, aby uzyskać jednolite zaciśnięcie narzędzi skrawających o małej średnicy. To bezpieczne mocowanie zapewnia wyjątkowy poziom precyzji i wysoką powtarzalność wraz z biciem na poziomie mniejszym niż 5 µm przy 3xD, co zapewnia doskonałe wykończenie powierzchni.

Oprawki EPB 5831 są przystosowane do narzędzi o średnicach 6, 8, 10 i 12 mm, a zastosowanie tulejek redukcyjnych pozwala na mocowanie w nich różnych typów oprawek o różnych średnicach. Przykładowo dzięki tulejce redukcyjnej 12-mm oprawka hydrauliczna może utrzymać narzędzie z chwytem 3, 4, 5, 6, 8 i 10 mm. Oprawki obsługują połączenia od strony obrabiarki: HSK-A63, HSK-A100, BT 40 and Seco-Capto™ C5.

Oprawki ER-to-Combimaster
Nowe oprawki Seco ER-to-Combimaster zapewniają łatwość obsługi, stabilność szczególnie na obrabiarkach wielozadaniowych. Unikatowy system to połączenie stożka ER, nakrętki ER oraz połaczenia łożyskowanego ułątwiające operację mocowania i odmocowania.

SECO TOOLS

Jest to uniwersalny system narzędzi do wykonywania operacji frezowania czołowego, bocznego i tarczowego za pomocą frezów z płytkami, a nie monolitycznych frezów walcowo-czołowych. Pozwala to uzyskać wyższe prędkości usuwania materiału dzięki większym średnicom skrawania. Dodatkowo zwarta konstrukcja o krótkim wystawieniu oszczędza miejsce w strefie obróbki, co gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodność.

Combimaster oferuje trzy wielkości ER — 25, 32 i 40 — oraz połączenia o pięciu różnych wielkościach gwintów od M8 do M20. System obsługuje szeroką gamę wymiennych głowic frezarskich, szczególnie tych z rodziny Turbo.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wąskich oprawek hydraulicznych EPB 5831 lub systemu tulei zaciskowych Combimaster ER, skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem firmy Seco lub odwiedź https://www.secotools.com/en-US/Global/Products/Tooling_systems/


Siedziba firmy Seco znajduje się w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg firmy obejmuje 75 krajów, co sprawia, że jest to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu skrawania metali: frezowania, toczenia, wiercenia otworów i gwintowania. Od ponad 80 lat firma Seco współpracuje z producentami ze wszystkich branż i opracowuje narzędzia, procesy oraz usługi niezbędne do maksymalizacji produktywności i dochodowości. Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com.

Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *