Wydarzenia

WYSTAWCY Z ITM POLSKA PROSPERUJĄ LEPIEJ!

By  | 

Na targach ITM Polska (7-10.06.2016) po prostu warto być. Kontakty nawiązane w Poznaniu przyczyniają się do szybszego wzrostu wystawców. Ich wyniki prezentują się zdecydowanie lepiej niż całej branży maszynowej – wynika z analizy firmy InfoCredit dla portalu Strefa Wystawcy.

Firmy wystawiające się na ITM Polska 2016 to elita branży maszynowej. Rosną znacznie szybciej niż cała branża. Przychody wystawców ITM w latach 2010-2014 wzrosły o 53,6 proc. wobec 16,7 proc. w branży maszynowej. Porównanie wyników rok do roku też wypada z korzyścią dla firm prezentujących się w Poznaniu. W 2014 r. ich przychody wzrosły o 14,3 proc. wobec wzrostu o 8,7 proc. w całej branży – wynika z analizy InfoCredit, partnera serwisu Strefa Wystawcy.

– Targi ITM Polska cieszą się od lat należną renomą. Swoją ofertę prezentują tu najlepsi producenci i dystrybutorzy maszyn z Polski i krajów zagranicznych. Nic więc dziwnego, że analizowana grupa prezentuje się lepiej na tle szerokiej branży maszynowej – mówi Jerzy Wonka, dyrektor ds. rozwoju InfoCredit.

Wzrost przychodów idzie w parze z poprawą rentowności. Wśród wystawców z ITM Polska w latach 2013 i 2014 zdecydowana większość notowała zysk netto – aż 95 proc. Tymczasem w całej branży było to odpowiednio 81 proc. i 85 proc. Podobnie jest z innymi wskaźnikami – wystawcy z ITM mogą się pochwalić znacznie lepszą rentownością aktywów (ROA). Aż 55 proc. z nich w 2014 r. osiągało ROA powyżej 10 proc. W przypadku grupy porównawczej było to 42 proc. firm. Jeśli chodzi o rentowność kapitału własnego (ROE) wystawcy też są lepsi od porównywalnej grupy z szerokiej branży maszynowej. 75 proc. z nich w 2014 r. mogło się pochwalić wskaźnikiem ROE powyżej 10 proc., w branży takich firm było 64 proc.

Targi ITM Polska przyciągają coraz więcej zagranicznych wystawców. Najwięcej z nich przyjeżdża z Niemiec, co nie dziwi, bo to nasz główny partner handlowy – w tym roku będzie ich aż 105. Co roku mocną reprezentację w Poznaniu mają także Włosi i Turcy. W tym roku do stolicy Wielkopolski z Włoch przyjedzie 56 firm, a z Turcji 26.

Źródło: www.swdb.mtp24.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *