Automatyka i mechanika

Zawory serii 290 ze stali nierdzewnej.

By  | 

Zawory serii 290 ze stali nierdzewnej dostępne teraz z certyfikacją do kontaktu z mediami pomocniczymi w przetwórstwie żywności lub cieczy spożywczych.

Firma ASCO zaprezentowała nowe zawory serii 290, które dostarczane są teraz z certyfikacją do kontaktu z mediami pomocniczymi w przetwórstwie żywności lub cieczy spożywczych. Zawory te cechują się wysoką jakością oraz obowiązującymi certyfikacjami na terenie Europy oraz USA.
“Oferując obydwie certyfikacje wraz z pełnym wykazem części wchodzących w kontakt z medium i oznakowaniem potwierdzającym zgodność z wymogami standardów, chcemy zapewnić naszych klientów co do słuszności ich wyboru“, powiedział Benoit STEPHAN, menadżer oddziału Food & Beverage Industry. “Nasze zawory serii 290 udowodniły już swoją wartość w wielu sektorach przemysłu. Dodatkowe certyfikacje oznaczają, że nasi klienci z branży spożywczej zyskają tym samym jeszcze większą niezawodność, elastyczność, a także doskonałe parametry techniczne oferowane przez tą linię produktów.”

Zawory serii 290 spełniają normy zawarte w: rozporządzeniu (WE) nr 1935/2004 w odniesieniu do „wymogów dotyczących kontaktu z żywnością”, rozporządzeniu (WE) nr 2023/2006 w odniesieniu do „dobrej praktyki produkcyjnej” oraz rozporządzeniu (UE) nr 10/2011 w odniesieniu do „materiałów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością”. Zastosowane materiały są również zgodne z amerykańską specyfikacją FDA CFR21. Podobnie jak w przypadku innych produktów firmy ASCO zawory te są również zgodne z normą zawartą w rozporządzeniu (UE) nr 2011/65 (RoHS 2) w której ograniczono wykorzystywanie materiałów niebezpiecznych. Firma ASCO oferuje ten produkt z odpowiednimi etykietami potwierdzającymi tę certyfikację. Produkt ten dostarczany jest wraz z deklaracją zgodności, w tym listą wszystkich mających kontakt z produktem części oraz ich certyfikatów.

Nowe zawory cechuje duża liczba dostępnych opcji oraz trwała konstrukcja dająca możliwość pracy z dużymi współczynnikami przepływu dzięki zastosowaniu gniazda zaworu pod optymalnym kątem. Te zawory sterowane pneumatycznie, cechują się szeroką gamą wielkości oraz charakteryzują się tym samym łatwą instalacją. Mogą być stosowane zarówno jako zawory odcinające, jak i proporcjonalne.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.asconumatics.pl.

O firmie ASCO
Firma ASCO jest częścią globalnej korporacji Emerson, która oferuje kompleksowe rozwiązania automatyki procesowej dedykowanej dla szerokiego zakresu zastosowań z każdej branży przemysłu. W połączeniu z naszym doświadczeniem procesowym, rozwiązania te zapewniają niższe koszty eksploatacji oraz większą wydajność. Produkty firmy ASCO obejmują ponad 50.000 pozycji z zakresu zaworów elektromagnetycznych, szeroki wybór układów przygotowania powietrza, zaworów oraz siłowników pneumatycznych. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat produktów ASCO, odwiedź naszą stronę internetową: www.asconumatics.pl.
O firmie Emerson
Firma Emerson (NYSE: EMR) z siedzibą w St. Louis, w Missouri (USA) jest globalnym liderem dostarczającym zarówno technologię jak i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego oraz konsumenckiego z całego świata. Firma działa w pięciu segmentach biznesowych z zakresu zarządzania procesami, automatyki przemysłowej, systemów zasilania, technologii klimatycznych oraz rozwiązań dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. Jej sprzedaż w roku 2014 wyniosła 24,5 mld USD. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.emerson.com.

Kontakt:
Łukasz Kwiatkowski
lukasz.kwiatkowski@emerson.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *