Logistyka produkcji

24 nowe Solarisy w Sosnowcu!

By  | 

20 września 2016 roku przedstawiciele Solaris Bus & Coach S.A. i PKM Sosnowiec podpisali umowę na dostawę 24 ekologicznych i w pełni niskopodłogowych autobusów.
Wydarzenie uświetnili reprezentanci władz lokalnych i przedstawiciele mediów. Wraz z nową dostawą flota Solarisów w Sosnowcu przekroczy symboliczną liczbę 100 pojazdów. Pierwsze nowe Urbino 12 wyjadą na ulice miasta na początku 2017 roku.

Wszystkie 24 niskopodłogowce dla Sosnowca wyposażone zostaną w silniki Cummins ISB6.7E6, spełniające europejską normę emisji spalin Euro6. Jednostki napędowe zostaną sprzężone z automatycznymi silniami biegów Voith Diwa.6. Nowoczesne i lekkie autobusy zapewnią komfortową podróż pasażerom, przewoźnikowi zaś niskie koszty eksploatacyjne. W pełni klimatyzowane pojazdy zostaną wyposażone w szereg udogodnień, takich jak system informacji pasażerskiej czy podnoszący poziom bezpieczeństwa cyfrowy monitoring. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne w nowych Urbino będzie wykonane w oszczędnej/zużywającej niewiele energii technologii LED. W pojazdach PKM Sosnowiec dostępny będzie bezprzewodowy i darmowy dostęp do Internetu, a podróżni będą mogli podładować urządzenia mobilne w ładowarkach USB zamontowanych w poręczach autobusowych.

Dokładnie ten model autobusu, na który zdecydowała się spółka PKM Sosnowiec, został zaprezentowany podczas oficjalnego podpisania umowy. Na miejscu zgromadzili się reprezentanci mediów ogólnopolskich i lokalnych. W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele spółki, ale i władz regionalnych – Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski, Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, a także Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec. Przedsiębiorstwo Solaris Bus & Coach reprezentował Paweł Hajduk, Członek Zarządu.

Pierwsze autobusy marki Solaris zostaną dostarczone do Sosnowca na początku przyszłego roku. Kontrakt ten jest kolejnym dużym zamówieniem dla PKM Sosnowiec. Podpisany dokument stanowi kontynuację dotychczasowej, owocnej współpracy z sosnowieckim przewoźnikiem. Wraz z zamówionymi autobusami flota Solarisów w górnośląskim mieście przekroczy symboliczne 100 pojazdów.


Informacje o firmie Solaris Bus & Coach S.A.
Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 14 000 autobusów, które jeżdżą po drogach 30 krajów w blisko 600 miastach. Solaris Bus & Coach S.A. to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy. Przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek polski autobusy niskopodłogowe i w krótkim czasie zdobyło pozycję lidera w tym segmencie, utrzymując ją po dziś dzień. Firma od początku działalności dynamicznie się rozwija i powiększa ofertę o kolejne modele autobusów oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach. Najnowszym produktem marki Solaris jest autobus z napędem elektrycznym Solaris Urbino electric. W polskich fabrykach pracuje 2300 osób a blisko 500 osób zatrudnionych jest w zagranicznych oddziałach.


Na zdjęciu: Marek Pikuła, Prezes Zarządu PKM Sosnowiec, Paweł Hajduk, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach.
(Źródło: Solaris Bus & Coach S.A.)


Dodatkowe informacje:
Mateusz Figaszewski
Zastępca Dyrektora ds. PR
mateusz.figaszewski@solarisbus.com
+48 601 652 179

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *