Logistyka produkcji

8 nowych Solarisów wyjedzie na dwie z najdłuższych tras w Gdyni.

By  | 

8 nowych Solarisów wyjedzie na dwie z najdłuższych tras w Gdyni
Na początku roku gdyńską flotę autobusową zasili osiem ekologicznych autobusów Solaris. 29 grudnia 2016 roku nastąpiło ich uroczyste wprowadzenie na linię. Wydarzenie to uświetnili przedstawiciele władz lokalnych i przedstawiciele mediów. Nowoczesne i komfortowe pojazdy zamówione zostały przez konsorcjum Meteor, Irex-1 oraz Irex-3, które wygrało przetarg rozpisany przez Zarząd Komunikacji Miejskiej W Gdyni. Autobusy będą obsługiwać dwie z najdłuższych gdyńskich tras.

W czwartek, 29 grudnia odbyła się uroczystość wprowadzenia do eksploatacji autobusów firmy Solaris zakupionych przez konsorcjum firm Meteor z Jaworzna oraz Irex-1 i Irex-3 ze Świętochłowic. Konsorcjum wygrało przetarg na 10-letnią obsługę części zadań ZKM Gdynia na liniach S i Z. Obie trasy stanowią jedne z najdłuższych odcinków na komunikacyjnej mapie Trójmiasta. Sześć 12-metrowych Urbino będzie obsługiwać pospieszną trasę S łączącą Pustki Cisowskie i Śródmieście Gdyni z Sopotem, zaś dwa przegubowe pojazdy będą kursować pomiędzy Żukowem a Gdynią, na linii Z. Solarisy dołączą do gdyńskiej floty na początku przyszłego roku.

Dwa z zamówionych Solarisów – modele 18 metrowy i 12-metrowy – rozpoczęły swój pierwszy kurs pod Urzędem Miasta w Gdyni. Oficjalne wprowadzenie nowoczesnych pojazdów do ruchu nastąpiło na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim. Na miejscu zgromadzili się reprezentanci mediów ogólnopolskich i lokalnych. W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele spółki, ale i władz regionalnych, m.in. Michał Gucio – Wiceprezydent Miasta Gdyni, prof. Olgierd Wyszomirski – Dyrektor ZKM w Gdyni i Marzena Biała – Dyrektor Gdyńskiego Oddziału firm Meteor-Irex. Przedsiębiorstwo Solaris Bus & Coach reprezentował Rafał Zajas – Dyrektor Sprzedaży.

Komfort podróżowania pasażerów znacznie wzrośnie dzięki szeregowi udogodnień, w które wyposażone są niskopodłogowe i ekologiczne autobusy. W pełni klimatyzowane pojazdy posiadają system informacji pasażerskiej współpracujący z systemem zapowiedzi głosowej przystanków wewnątrz i na zewnątrz autobusów. Dodatkowo autobusy posiadają cyfrowy monitoring rejestrujący obraz z wnętrza jak i przed czołem pojazdu, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne we wszystkich Urbino jest wykonane w oszczędnej energii technologii LED. Ponadto podróżni będą mogli podładować urządzenia mobilne w ładowarkach USB zamontowanych na poręczach autobusowych. Autobusy wyposażone są w silniki spełniające europejską normę emisji spalin Euro 6.


Informacje o firmie Solaris Bus & Coach S.A.
Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 14 000 autobusów, które jeżdżą po drogach 30 krajów w blisko 600 miastach. Solaris Bus & Coach S.A. to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy. Przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek polski autobusy niskopodłogowe i w krótkim czasie zdobyło pozycję lidera w tym segmencie, utrzymując ją po dziś dzień. Firma od początku działalności dynamicznie się rozwija i powiększa ofertę o kolejne modele autobusów oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach. Najnowszym produktem marki Solaris jest autobus z napędem elektrycznym Solaris Urbino electric. W polskich fabrykach pracuje 2300 osób a blisko 500 osób zatrudnionych jest w zagranicznych oddziałach.

Dodatkowe informacje:
Mateusz Figaszewski
Zastępca Dyrektora ds. PR
mateusz.figaszewski@solarisbus.com
+48 601 652 179

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *