IT

Akwizycja danych i automatyzacja stanowisk testowych przy wykorzystaniu interfejsu OPC UA.

By  | 

Firma Delphin Technology AG (Bergisch Gladbach) powiększyła ofertę rejestratorów Expert Logger o nowy model 400 wyposażony w interfejs OPC UA Client/Server. To rozszerzenie, wprowadzone do autonomicznego systemu rejestracji danych daje możliwość wymiany danych pomiarowych podczas pracy w terenie, zapewniając zgodność z wymogami Industry 4.0. Expert Logger zawiera też interfejsy ProfiBus, ModBus, CAN-Bus i szeregowy. Komunikacja z komputerami PC może się odbywać poprzez USB, LAN, WLAN i LTE.

Nowy model 400 jest wyposażony w 16 uniwersalnych, różnicowych wejść analogowych do pomiaru sygnałów o zakresach mV i mA pochodzących z termopar dowolnego typu. 24-bitowa rozdzielczość i maksymalna szybkość próbkowania wynosząca 1000 pomiarów na sekundę odpowiadają najwyższym wymogom stawianym rejestratorom. Nowy Expert Logger udostępnia ponadto opcję współpracy z czujnikami Pt100(0) podłączanymi w układzie 2-, 3- i 4-żyłowym lub DMS. W sumie dostępne są 24 przełączalne cyfrowe wejścia/wyjścia mogące rejestrować zmiany zboczy sygnałów i stany awaryjne z rozdzielczością mikrosekund oraz alerty wyjściowe. 6 wyjść analogowych może być wykorzystanych do współpracy z elementami regulacyjnymi i sterującymi.

Rejestratory serii Expert Logger, dostępne w wersjach zawierających od 16 do 46 wejść analogowych, nadają się do zastosowań w autonomicznych systemach rejestracji danych i przy automatyzacji pomiarów w środowiskach laboratoryjnych. Również funkcje monitorowania mogą być realizowane niezależnie wewnątrz urządzenia. Wyniki pomiarów i informacje o naruszeniu zaprogramowanych wartości progowych mogą być natychmiast przesyłane do podsystemów za pomocą interfejsu OPC UA. Interfejs ten umożliwia również wymianę danych ze sterownikami PLC i podłączanie do systemów PLT.

Oprogramowanie ProfiSignal Go – do prezentacji i analizy danych pomiarowych online i offline – pozostaje stałym elementem każdego rejestratora Expert Logger.


Delphin Technology AG
Lustheide 81
D-51427 Bergisch Gladbach (Refrath)
Germany
GOEBEL Claudia
Phone : +49 (0) 22 04/9 76 85 – 0
Fax : +49 (0) 22 04/9 76 85 – 85
claudia.young-koerppen@delphin.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *