Diagnostyka

Analiza punktów gorąca w stalowniach i procesach obróbki metali.

By  | 

Na imprezie HeatTreatmentCongress 2016 odbywającej się w Kolonii w Niemczech firma Fluke Process Instruments będzie prezentowała systemy monitorowania temperatury w podczerwieni dostosowane do procesów pierwotnej i wtórnej produkcji metali (hala 4.1, stoisko B-071).

Nowa seria Endurance, przystosowana do aplikacji wysokotemperaturowych pokrywa zakresy pomiarowe odpowiednio od +550°C do +1800°C i od +1000°C do +3200°C. Pirometry są produkowane w obudowach ze stali nierdzewnej, charakteryzujących się stopniem ochrony IP65 i zawierają linie I/O z izolacją galwaniczną. Mogą pracować w trybie jedno- i dwukolorowym. Ich rozdzielczość optyczna, sięgająca 150:1 pozwala prowadzić pomiary temperatury małych obiektów z dużej odległości.

FLUKE

Zaprojektowane z myślą o ułatwieniu konfiguracji i obsługi, nowe sensory zawierają intuicyjny interfejs użytkownika umieszczony na tylnym panelu i wbudowany web serwer do archiwizacji danych, identyfikacji i rozwiązywania problemów w procesach technologicznych. Do systemu celowania dodano opcję kamery wysokiej rozdzielczości, umożliwiającej zdalne monitorowanie aplikacji i osi ustawienia sensora za pomocą przemysłowej sieci Ethernet. Oprócz celownika laserowego, oznaczającego położenie punktu pomiarowego, dostępny jest teraz celownik LED prezentujący rzeczywiste rozmiary plamki pomiarowej na analizowanym obiekcie.

Alarm sygnalizujący konieczność wyczyszczenia soczewek oszczędza czas podczas przeglądów okresowych. Wśród akcesoriów dostępny jest kołnierz do filtrowania powietrza. Te wytrzymałe sensory pracują niezawodnie w zakresie temperatur otoczenia do +65°C lub do +315°C przy korzystaniu z akcesoriów chłodzących. Producent udziela czteroletniej gwarancji, najdłuższej wśród tej klasy przyrządów.

Fluke Process Instruments na HeatTreatmentCongress
Koelnmesse, Kolonia, Niemcy,
26–28 października 2016

Hala 4.1, stoisko B-071


O firmie Fluke Process Instruments
Fluke Process Instruments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kompletnej linii przyrządów do pomiaru i profilowania temperatury w podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, utrzymania systemów i kontroli jakości. Nasze produkty, sprzedawane na rynku globalnym pod markami Raytek, Ircon i Datapaq odzwierciedlają ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie produkcji najlepszych na świecie narzędzi i przyrządów do pomiaru temperatury.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.

O firmie Fluke
Korporacja Fluke, założona w 1948 roku jest światowym liderem w produkcji kompaktowych, profesjonalnych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Odbiorcami aparatury Fluke są technicy, inżynierowie i metrologowie zajmujący się instalacją, rozwiązywaniem problemów i zarządzaniem aparaturą przemysłową, elektryczną i elektroniczną oraz wykonującymi kalibrację urządzeń.

Raytek, Ircon, Datapaq i Fluke to znaki handlowe zarejestrowane przez Fluke Corporation. Nazwy rzeczywistych firm i produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.


Fluke Process Instruments
Raytek GmbH
Blankenburger Str. 135
13127 Berlin
Germany
Bugnard Clothilde
Phone : +49 (30) 478008-420
Fax : +49 (30) 4710251
clothilde.bugnard@fluke.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *