Wydarzenia

APA podpisuje porozumienie z Politechniką Śląską

By  | 

APA Group od kilku lat sukcesywnie zacieśnia współpracę ze środowiskiem akademickim, szukając nowych dróg edukacji i rozwoju dla branży automatyki przemysłowej i budynkowej oraz inteligentnych technologii. 23-go stycznia bieżącego roku w biurze Rektoratu dokonaliśmy uroczystego podpisania porozumienia o współpracy z Politechniką Śląską. Jego celem jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego Politechniki oraz firmy APA Group. A dalsze działania mają posłużyć wymianie doświadczeń podczas realizacji nowatorskich projektów.

Wymiernymi efektami tej współpracy są już projekty laboratoriów: Laboratorium BMS oraz Laboratorium Zrobotyzowane powstałe na Wydziale Elektrycznym. Teraz przyszedł czas na Wydział Inżynierii Biomedycznej w Zabrzu, gdzie wkrótce, jeszcze w pierwszym kwartale nowego roku wspólnymi siłami Uczelni oraz APA Group zostanie otwarte Leonardo Lab – innowacyjne, multidyscyplinarne laboratorium skupiające się przede wszystkim na badaniach z zakresu bioinżynierii (więcej o tym innowacyjnym laboratorium, można przeczytać tutaj).

Ufamy, że Leonardo Lab to dobry początek długofalowej współpracy. Podpisana z Politechniką umowa dotyczy zwłaszcza wymiany doświadczeń w zakresie knowledge management ze szczególnym uwzględnieniem problematyki rozwoju kompetencji. W szczególności skupia się na współpracy w zakresie udoskonalania programów edukacyjnych, współdziałań dotyczących zatrudniania absolwentów, a także uzgadnianie tematów prac badawczo-rozwojowych oraz wzajemne prezentowanie i propagowanie osiągnięć przy pomocy specjalnie powołanego zespołu specjalistów dla strategicznych rozwiązań technicznych i organizacyjnych.

Podjęte działania mają mieć również aspekt edukacyjny (wspólna realizacja prac dyplomowych i projektów inżynierskich, realizacja wakacyjnych praktyk i staży studenckich, wykłady prowadzone przez pracowników firmy dla środowiska akademickiego), a także pomoc w zakresie rozwoju kadry (umożliwienie udziału w kołach dyskusyjnych i wykładach otwartych, promowanie możliwości zatrudnienia w APA, pomoc w naborze kadry inżynierskiej spośród absolwentów).

Podpisanie umowy pomiędzy wspomnianymi podmiotami, to kolejny krok na drodze porozumienia między światem biznesu i oświaty, który może zaowocować nowymi, innowacyjnymi projektami i rozwojem branży.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *