IT

API nabywa całość udziałów w AXXOS.

By  | 

Skandynawscy dostawcy oprogramowania podnoszącego efektywność łączą siły, wychodząc naprzeciw potrzebom Przemysłu 4.0

W dniu: 29/11/2016 firma API Maintenance Systems A/S nabyła całość udziałów w szwedzkiej „Gazeli” – spółce AXXOS. Firmy spodziewają się osiągnięcia efektu synergii w ramach starań o udziały na rynku systemów IT wspierających utrzymanie ruchu i optymalizację operacyjną.

Przejęcie, które jest częścią globalnej strategii rozwoju API, rozszerza portfolio produktów o AXXOS OEE (Overall Equipment Effectiveness) – wszechstronny i zaawansowany pakiet służący do monitorowania i usprawniania produkcji. Drugim kluczowym produktem rozszerzającym ofertę API będzie technologia Kalibracji.

Firma API, która została uznana przez Computerworld za najlepszą firmę IT w Danii w 2013 roku, dostarcza i rozwija oprogramowanie klasy EAM (Enterprise Asset Management) dla zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa. Michael Ries, CEO API, spodziewa się, że włączenie do oferty oprogramowania AXXOS w istotny sposób przyczyni się do osiągnięcia ambitnych celów rozwoju spółki.

Zwiększanie wartości oferty

W ciągu ostatnich 20 lat spółka API, konkurując z dużymi międzynarodowymi dostawcami IT, osiągnęła silną pozycję na rynku systemów EAM. Lista klientów zawiera kilkanaście z największych marek w branży spożywczej, farmaceutycznej, produkcji procesowej oraz w przemyśle wytwórczym w ponad 50 krajach na całym świecie.

„Mamy bogate doświadczenia w podejmowaniu wyzwań, które polegają na dostarczaniu rozwiązań wspierających obszary skoncentrowane wokół procesów planowania i utrzymania ruchu w dużych firmach produkcyjnych.”, mówi Michael Ries i dodaje: „Jednak to, co otrzymujemy wraz z ofertą AXXOS, to możliwość zaoferowania naszym klientom narzędzi służących do pomiaru, jak dobrze wykorzystać ich majątek produkcyjny oraz znaleźć potencjał do poprawy. Wierzymy, że ta umiejętność będzie miała ogromne znaczenie dla naszych klientów.”

Przejęcie AXXOS ma miejsce w rynkowej niszy, która doświadcza rosnącego popytu, a poprzez dodanie do oferty narzędzi AXXOS OEE, API może zaoferować klientom połączenie obecnie niespotykane w ofercie nawet największych konkurentów.

„Obie firmy są w dobrej kondycji i dobrze zarządzane, więc to przejęcie jest napędzane wyłącznie przez strategiczne dążenie do zwiększania wartości oferty. Spodziewamy się, że ta zmiana przyczyni się do dalszego rozwoju naszych firm” wyjaśnia Michael Ries.

Kurs na globalność

AXXOS jest w Skandynawii wiodącym dostawcą rozwiązań do monitorowania produkcji i posiada ponad 300 klientów w 20 krajach. Największa baza klientów AXXOS mieści się w Skandynawii, podczas gdy API większość swoich przychodów generuje już za granicą.

„API jest globalnym graczem – a dzięki biurom w 10 krajach może pomóc wprowadzić naszą technologię na rynki światowe znacznie szybciej, niż bylibyśmy w stanie to zrobić na własną rękę”, mówi prezes AXXOS, Claes Gunnarsson, a Michael Ries dodaje: „Ponadto, mogąc teraz zaoferować dużej bazie obecnych klientów dodanie narzędzi AXXOS OEE do naszego istniejącego rozwiązania, my także wierzymy, że tak połączona oferta przyciągnie nowych klientów poszukujących wglądu w rzeczywistą wartości pracy w utrzymaniu ruchu oraz optymalizacji”.

Przemysł 4.0 oraz Internet Rzeczy

Wspólnym mianownikiem jest to, że usługi i technologie obu firm wspierają globalny trend – Przemysł 4.0 oraz Internet Rzeczy (IoT – Internet of Things), w którym rosnąca cyfryzacja systemów produkcyjnych umożliwia generowanie, analizowanie i przekazywanie danych w celu optymalizacji ogólnej efektywności.

„Dzięki temu połączeniu, możemy pójść jeszcze bardziej do przodu w tej fascynującej dziedzinie, gdzie integracja i współpraca pomiędzy różnymi aplikacjami jest kluczem do sukcesu”, podsumowuje Michael Ries.

Fakty

API Maintenance Systems A / S

  • siedziba główna w Kopenhadze w Danii,
  • w 2013 roku uznana najlepszą firmą IT w Danii przez Computerworld,
  • duński fundusz kapitałowy, Capidea, jest większościowym udziałowcem,
  • API ma klientów w ponad 50 krajach,
  • Oprogramowanie API PRO jest dostępne w 23 językach.

AXXOS Industrisystem AB:

  • siedziba w Jönköping w Szwecji,
  • został uznany za „Gazelę” (czyli szybko rozwijającą się spółkę) przez szwedzką gazetę biznesową Dagens Industri,
  • AXXOS ma klientów w 20 krajach.

Po przejęciu, Grupa API Grupa osiąga trzycyfrowe obroty w mln DKK i około 110 pracowników w 15 biurach zlokalizowanych w 10 krajach.

Kontakt:
Michael Ries, CEO API Maintenance Systems A / S (+45 40 27 99 41)

Linki:
www.apipro.com
www.axxos.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *