Nowości produktowe

ARC Informatique uzyskuje patent na innowację wprowadzoną do PcVue SCADA/HMI w zakresie mobilności kontekstowej

By  | 

Firma ARC Informatique, będąca znanym dostawcą systemów SCADA/HMI otrzymała patent na innowację w zakresie mobilności kontekstowej.

11160_Patented logo

Firma zaprojektowała opatentowane systemy i metody kontroli urządzeń i zasobów w oparciu o lokalizację. Jest to szczególnie ważne w przemysłowych systemach sterowania, w tym BMS (Building Management Systems), SCADA (Supervisory Control and Data Acquistion) i HMI (Human Machine Interfaces), jak opisano w patencie nr 9,819,509.

Powszechna adaptacja inteligentnych urządzeń mobilnych przez inżynierów i operatorów pracujących w terenie stwarza nowe możliwości, a także niesie ze sobą nowe wyzwania dla pracowników mobilnych. Obecne zautomatyzowane systemy zarządzania w zakładach przemysłowych generują duże ilości danych, które muszą być inteligentnie wybrane i zaprezentowane na ekranie urządzenia mobilnego, znacznie mniejszego niż pulpit sterowniczy. Użytkownicy tego typu systemów oczekują innowacyjnego podejścia umożliwiającego im monitorowanie, diagnozowanie, utrzymanie i kontrolę zasobów przemysłowych i budynkowych, bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Opatentowane systemy i metody są obecnie włączone do PcVue Solutions.
Informacje dotyczące położenia użytkownika w pobliżu lub na terenie zakładu są obecnie uzyskiwane z czujników znajdujących się w urządzeniu mobilnym i przesyłane bezprzewodowo do serwera. Na podstawie lokalizacji i funkcji użytkownika określana jest jedna lub więcej dostępnych dla niego czynności w przemysłowym systemie sterowania. Następuje przekazanie instrukcji powodujących wyświetlenie na ekranie urządzenia mobilnego interfejsu z zestawem dostępnych czynności. Dzięki temu użytkownik może otrzymywać wiadomości i nawiązywać interakcje ze znajdującymi się w pobliżu urządzeniami i zasobami, bez konieczności nawigowania na urządzeniu mobilnym!

11160_Chart_Mobile_Solutions_logos_En_

“Wysłuchaliśmy uważnie potrzeb naszych klientów, potrzebujących kreatywnego rozwiązania, które odpowiadałoby zmieniającym się procesom pracy i pomagało w szybszym osiągnięciu celów,” wyjaśnia Pierre de Bailliencourt, prezes ARC Informatique.

Rozwiązania z zakresu mobilności kontekstowej w PcVue Solution będą prezentowane na targach SPS IPC Drives odbywających się w Norymberdze w Niemczech w dniach od 28 do 30 listopada, DistribuTECH Conference, odbywających się w San Antonio w USA w dniach od 23 do 25 stycznia oraz IoT World Paris we Francji, odbywających się w dniach od 21 do 22 marca. Zapraszamy na stronę PcVue Solutions poświęconą harmonogramowi wystaw prezentujących tę ekscytującą nową technologię.


O firmie ARC Informatique
ARC Informatique z siedzibą w Sèvres we Francji jest jednym z wiodących europejskich dostawców systemów HMI/SCADA z oddziałami zlokalizowanymi w 11 krajach. Posiada 500 aktywnych użytkowników na całym świecie, 40 resellerów, 20 umów z prywatnymi markami OEM i 100 certyfikowanych partnerów integracyjnych. Najważniejszym produktem firmy jest oprogramowanie PcVue, sprzedane dotąd w liczbie ponad 65.000 licencji. Znajduje zastosowanie we wszystkich aplikacjach od HMI po pełne systemy SCADA i kontrolne. Jest adresowane do wszystkich segmentów rynkowych ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji Smart Building i Smart Grid. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.pcvuesolutions.com


ARC Informatique
2 avenue de la Cristallerie
92310 Sèvres – France
GILETTE Samuel
Phone : + 33 1 41 14 36 00
Fax : + 33 1 46 23 86 02
arcnews@arcinfo.com

ARC Informatique
2, avenue de la Cristallerie
92310 Sèvres – France
RIGAUD Fabien
Phone : +33 4 76 182 912
Fax : +33 1 46 23 86 02
f.rigaud@arcinfo.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *