Napędy i sterowanie

Azjatycki lider przetwórstwa mięsnego korzysta z systemów transportowych od Interroll

By  | 

Azjatycki lider z sektora przetwórstwa mięsa drobiowego korzysta z systemów transportowych o podwyższonych standardach higienicznych firmy Interroll.

Firma Interroll wraz z trzema producentami OEM, zainstalowała przenośniki taśmowe o podwyższonych standardach higienicznych, wyposażone w silniki bębnowe Interroll w tajlandzkim oddziale firmy Charoen Pokphand Foods (CPF). Jest to największy na świecie producent pasz i krewetek oraz światowy lider wśród producentów drobiu, wieprzowiny i innych produktów rolnych.

W związku z rosnącym popytem, firma CPF musiała znacząco zwiększyć swoje zdolności produkcyjne, jednocześnie automatyzując przetwarzanie żywności, aby zaspokoić potrzeby konsumentów w Tajlandii i poza nią. Ponieważ od maszyn oczekuje się pracy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, kluczową sprawą stało się zaoszczędzenie jak największej energii.

Jednym z najważniejszych problemów było zapewnienie obsługi zgodnej z filozofią firmy, wymagającej higienicznego wytwarzania wszystkich produktów z kurczaka oraz ich 100-procentowego bezpieczeństwa spożycia.

rsz_20170417_154019

Od pomysłu do eksploatacji

„Najlepszym wyborem dla naszych potrzeb był silnik bębnowy. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Parmie we Włoszech, tego typu silniki oferują znaczące korzyści w zakresie higienicznej konstrukcji i możliwości czyszczenia w miejscu pracy, co nie tylko zmniejsza ryzyko gromadzenia się zanieczyszczeń i zanieczyszczenia krzyżowego, ale też daje oszczędność czasu i kosztów dzięki krótszemu czasowi sprzątania.” mówi Nakapong Grisorn, dyrektor zarządzający Interroll Thailand.

Wszystkie silniki bębnowe najnowszej generacji od firmy Interroll spełniają najwyższe wymogi higieniczne i charakteryzują się stopniem ochrony IP69K, co znacznie ułatwia czyszczenie instalacji i zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia w obszarze produkcji żywności.

Firma Interroll zainstalowała w sumie 158 silników bębnowych dla CPF, pozwalając zwiększyć wydajność produkcji nawet do 400,000 kurczaków dziennie.

Idealne rozwiązanie dla przenośników taśmowych

Trzech partnerów OEM współpracujących przy realizacji projektu — Mechanical and Food Process Engineering, Thai Mech Tech i Cheetah Engineering Systems — było zadowolonych z silników bębnowych produkcji Interroll, które pozwoliły im skrócić czas instalacji i ułatwiły pracę.

Silniki bębnowe Interroll sprawdziły się doskonale w połączeniu z taśmami transportowymi Soliflex PRO firmy Ammeraal Beltech, są łatwe w czyszczeniu i zapewniają dużą odporność na chemikalia stosowane w przetwórstwie żywności.


O firmie Interroll
Grupa Interroll jest jednym z czołowych międzynarodowych dostawców rozwiązań z zakresu transportu materiałów. Firma została założona w 1959 roku i jest notowana na giełdzie SIX Swiss Exchange od 1997 roku. Dostarcza integratorom systemów i producentom przemysłowym szeroką gamę produktów i usług w następujących kategoriach: „Rollers” (rolki przenośnikowe), „Drives” (silniki i napędy przenośników), „Conveyors & Sorters” (przenośniki i sortery) oraz „Pallet & Carton Flow” (systemy magazynowe). Rozwiązania firmy Interroll
znajdują zastosowanie w systemach pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach oraz w przemyśle spożywczym, tekstylnym, motoryzacyjnym i innych. Produkty firmy są użytkowane przez takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada globalną sieć 32 przedsiębiorstw o sumarycznym obrocie 401,5 miliona CHF. W 2016 roku zatrudniała 2000 pracowników.


Kontakt:
Martin Regnet
Interroll (Schweiz) AG
Global PR Manager
Via Gorelle 3
6592 Sant’Antonino
Szwajcaria
+41 91 850 25 21
media@interroll.com
www.interroll.com

Kontakt (Polska)
INTERROLL Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 85
03-044 Warszawa
+48 22 741 7410
pl.sales@interroll.com
www.interroll.pl


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *