Nowości produktowe

BCe Smart – inteligentna giętarka do blachy zwiększająca produktywność.

By  | 

Dzisiejsze maszyny muszą być coraz inteligentniejsze i wydajniejsze. Łatwa obsługa, ergonomia, uniwersalność, bezpieczeństwo i niezawodność to kluczowe wymagania, które należy spełnić, aby sprostać nowym wyzwaniom stawianym przez rynek. BCe Smart 2220 firmy Prima Power to nowa maszyna do gięcia arkuszy, która korzysta z prostych, ale innowacyjnych i inteligentnych rozwiązań. Dlatego została nazwana Smart, czyli inteligentna.

Maszyna BCe Smart to uniwersalne i idealne narzędzie do produkcji małych partii, pojedynczych części i zestawu komponentów, gwarantujące jednocześnie wysoką jakość gięcia i dużą powtarzalność.
Obszerny stół roboczy, umożliwiający jednoczesny załadunek i rozładunek, wpływa na wzrost wydajności. Maszyna jest łatwa w obsłudze i nie wymaga wykwalifikowanych operatorów: dzięki czytnikowi kodów paskowych i systemowi ATC jej ustawienie (setup) odbywa się automatycznie, i dynamicznie aktywuje kolejki produkcji.

– BCe Smart to innowacyjna maszyna charakteryzująca się kompaktowym układem, wyjątkowo niewielkim nakładem pracy przy konserwacji oraz szybkim i łatwym montażem – mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe. Dodatkowo zastosowanie serwonapędów pozwala na wyraźne ograniczenie zużycia energii i kosztów konserwacji – dodaje.

Wysoką jakość ergonomiczną i wysoki poziom bezpieczeństwa urządzenia zapewnia brak fizycznych barier do załadunku ręcznego, światła ostrzegawcze i sygnały dźwiękowe w celu synchronizacji załadunku i rozładunku, programowalny podświetlany punkt odniesienia dla ułatwienia pozycjonowania obrabianych detali oraz dodatkowy interaktywny wyświetlacz, prowadzący operatora przez kolejne realizowane etapy produkcji, na przykład pozycja detalu itp. Ponadto boczne sekcje stołu roboczego można łatwo złożyć, aby umożliwić operatorowi zbliżenie się w celu załadunku lub rozładunku detali o mniejszych rozmiarach.

Operator at BCe Smart, top view

Zarządzanie całym procesem produkcji za pomocą BCe Smart staje się łatwe i skuteczne, dzięki otwartemu sterowaniu numerycznemu Prima Electro, interfejsowi operatora Tulus i systemowi programowania Master BendCam. Maszyna jest także przygotowana do zintegrowania z robotami do automatycznego załadunku i rozładunku.

BCe Smart posiada szerokie możliwości dostosowania do konkretnych potrzeb, takie jak automatyczna wymiana narzędzi, dodatkowe krótkie noże gnące, które mogą być ustawiane symetrycznie lub asymetrycznie, UBC w celu zminimalizowania odległości pomiędzy zagięciami lub urządzenia do centrowania detali posiadających asymetryczne wpusty. Ponadto maszyna posiada dodatkowy ekran do trybu automatycznej nauki.

Maksymalna długość zagięcia na BCe Smart wynosi 2250 mm, a rozmiar obrabianych arkuszy zawiera się między 180 x 360 mm a 1500 x 2850 mm. Siła gięcia to 32 tony.


Prima Power – jeden z wiodących producentów maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy oraz niekwestionowany lider w zakresie obróbki laserowej 2D i 3D, wykrawania oraz gięcia. Zakłady produkcyjne Prima Power znajdują się we Włoszech, Finlandii i USA. Z tych państw firma dystrybuuje urządzenia i systemy na cały świat.

Kontakt dla mediów:
Paulina Sujka
Consulting &More
+48 723 877 096
paulina.sujka@consultingandmore.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *