Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Bezpieczne blokady do zaworów zasuwowych o dużych średnicach

By  | 

Firma Brady opracowała trwałe rozwiązanie do bezpiecznego blokowania zaworów zasuwowych o średnicach od 76 do 457 mm.
Nowa, składana blokada zaworu zasuwowego ma system składania „na trzy” ułatwiający jej przechowywanie.

9469-rsz_collapsible_gate_valve_lockout_2Ratujemy życie
Składana blokada zaworu zasuwowego może blokować zawory o średnicy do 457 mm w celu odcięcia lub zabezpieczenia przepływu energii lub materiałów do danego urządzenia. Każdy pracownik serwisujący takie urządzenie może założyć kłódkę na blokadę i uniemożliwić tym samym otwarcie zaworu podczas trwania prac konserwacyjnych. Dzięki temu inni pracownicy nie włączą przypadkowo serwisowanego urządzenia, co mogłoby być przyczyną poważnego wypadku w pracy. Składane blokady zaworów zasuwowych mogą być także wykorzystane do zabezpieczenia przepływu wody do instalacji gaśniczych.

Wygodne i łatwe w użyciu
Składaną blokadę zaworu zasuwowego można łatwo obrócić wokół zaworu, blokując go w położeniu otwartym lub zamkniętym. System składania blokady na trzy umożliwia jej wygodne przenoszenie i ułatwia przechowywanie, a jednocześnie pozwala na blokowania dużych zaworów o średnicy do 457 mm. Blokada dostępna jest w trzech rozmiarach i stosowana do zaworów o średnicy od 76 do 457 mm. Jest to praktyczny i wygodny sposób eliminowania wypadków w miejscu pracy.

Trwałość konstrukcji
Nowa składana blokada zaworu zasuwowego ma solidną budowę – wykonana została ze styrenu w procesie formowania wtryskowego i dzięki temu jest odporna na trudne warunki atmosferyczne. Blokadę można łączyć z dowolnym produktem z szerokiej gamy kłódek firmy Brady dostępnych w różnych wersjach materiałowych odpowiadających potrzebom konkretnych branż. Do składanej blokady zaworu zasuwowego można bezpośrednio przypiąć maksymalnie dwie kłódki, a stosując klamrę bezpieczeństwa można dodać ich jeszcze więcej, w celu zabezpieczenia pracy większych ekip remontowych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo o składanej blokadzie zaworu zasuwowego na YouTube.
Na życzenie wysyłamy też specyfikację produktu – wystarczy napisać na adres emea_request@bradycorp.com.


Informacje na temat firmy Brady Corporation
Firma Brady Corporation jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań do identyfikacji i ochrony ludzi, produktów oraz miejsc pracy. Produkty marki Brady pomagają klientom zwiększyć bezpieczeństwo, produktywność i wydajność. Należą do nich wysokiej jakości etykiety, oznaczenia, urządzenia zabezpieczające, systemy drukowania oraz oprogramowanie. Założona w 1914 r. firma ma zróżnicowaną bazę klientów z branży elektronicznej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, elektrycznej, budowlanej, edukacyjnej, medycznej, lotniczej i kosmonautycznej oraz wielu innych. Firma Brady ma swoją główną siedzibę w Milwaukee w stanie Wisconsin i zatrudnia około 6400 pracowników w różnych oddziałach na całym świecie (stan z 1 sierpnia 2014 r.). Wartość sprzedaży produktów firmy Brady w roku podatkowym 2014 wyniosła ok. 1,23 mld USD. Akcje firmy Brady są w obrocie na giełdzie nowojorskiej pod symbolem BRC. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej dostępnej pod adresem www.bradycorp.com.

Na Pántoch 18
831 06 Bratislava, Slovakia
– –
Phone : +421 2 3300 4800
Fax : +421 2 3300 4801
emea_request@bradycorp.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *