Automatyka i mechanika

Bezpiecznie wzmocnione systemy tub karbowanych dzięki igus e-rib

By  | 

Oryginalne rozwiązanie klipsowe zapobiega bocznym odchyleniom w systemach tub karbowanych

Tuby karbowane są głównie stosowane tam, gdzie wymagania mechaniczne w zakresie dostaw energii są niskie. Zaletą ich stosowania jest łatwy i wyjątkowo ekonomiczny sposób dostarczania energii, mediów oraz danych. Należy podkreślić fakt, że duże prędkości mogą przyczynić się do szkodliwych odchyleń bocznych. Zastosowanie wzmocnienia z wykorzystaniem osłony e-rib od igus pozwala tego uniknąć. Zakłada się go klipsowo na karbowaną tubę, co zapobiega odchyleniom i stabilizuje tubę tak, aby mogła poruszać się wyłącznie w jednym kierunku. Nowe elementy mocujące zapewniają dodatkowe wsparcie przy zwiększonej dynamice.

 Osłonę e-rib od igus wystarczy bezpośrednio zamocować do karbowanej tuby. Stabilizuje to tubę i umożliwia jej ruch tylko w jednym kierunku. (Źródło: igus GmbH)


Osłonę e-rib od igus wystarczy bezpośrednio zamocować do karbowanej tuby. Stabilizuje to tubę i umożliwia jej ruch tylko w jednym kierunku. (Źródło: igus GmbH)

Niezależnie od zastosowania, czy to w przemyśle motoryzacyjnym, inżynierii mechanicznej, budowie maszyn czy w rozwiązaniach typu pick & place, tuby karbowane jak również ich systemy przeznaczone są do zapewnienia ochrony przewodom i wężom dostarczającym energię, dane, płyny i gazy. Pierwotnie stosowano je ze względów ekonomicznych, ale samonośne systemy tub karbowanych gwarantują skuteczne dostarczenie energii do aplikacji, których wymagania mechaniczne nie przekraczają określonych limitów. Należy pamiętać, że systemy tub karbowanych sprawdzają się również w zakresie szybkości obrotów oraz wysokiej dynamiki. Istotnym jest fakt, że przy większych długościach szybkie ruchy mogą spowodować boczne odchylenia prowadzące do uszkodzenia lub niewydajności karbowanej tuby. W przypadku montażu tuby w pozycji pionowej, może nawet dojść do jej złamania, co w najgorszym wypadku doprowadzi do uszkodzenia maszyny lub instalacji. Z tego też względu, obecne systemy tub karbowanych wymagają wzmocnienia. Osłona e-rib od igus jest bezpiecznym i prostym rozwiązaniem tego problemu.

Zastosowanie osłony e-rib umożliwia karbowanym tubom osiągnięcie dużych prędkości.
Osłonę e-rib za pomocą klipsa zakłada się na karbowana tubę, a następnie zabezpiecza się ją w taki sposób, aby złącza tuby karbowanej były wypełnione zarówno po stronie zewnętrznej i wewnętrznej. Stabilizuje to tubę i umożliwia jej ruch tylko w jednym kierunku. Nowe elementy mocujące po obu stronach osłony e-rib zapewniają tubie dodatkowe zabezpieczenie, które sprawdza się przy prowadzeniu przewodu o dużej dynamice. Osłona e-rib zapewnia niezawodne prowadzenie w przypadku kilku karbowanych tub, ułożonych równolegle, jedna obok drugiej. Dzięki dodatkowej stabilizacji, zainstalowane przewody oraz węże mają zapewnioną ochronę przed nadmiernym zginaniem oraz splątaniem się przewodów, co automatycznie zapobiega awariom maszyny. W zakresie adaptacji, łatwa w montażu osłona e-rib usprawnia istniejącą aplikację w kilku krokach. Osłona e-rib jest obecnie dostępna z magazynu w czterech rozmiarach średnic nominalnych NW23, NW29, NW36 oraz NW48.

Zasadę działania osłony e-rib można zobaczyć na nagraniu poniżej: www.igus.pl/e-rib


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *