Przemysł 4.0

Bezproblemowy ruch urządzeń na potrzeby Przemysłu 4.0

By  | 

Inteligentne prowadniki kablowe, przewody oraz łożyska liniowe zwiększają dostępność urządzeń i instalacji.

Bezproblemowy ruch urządzeń na potrzeby Przemysłu 4.0 – dzięki inteligentnym tworzywom smart plastics.

Wysokogatunkowe tworzywa motion plastics do zastosowań ruchomych wytrzymują działanie deszczu, soli i skrajnych temperatur. Są odporne na olej lub chemikalia, są też lżejsze, mają lepsze właściwości dynamiczne, zapewniają mniejsze zużycie energii niż porównywalne rozwiązania, a ponadto są oferowane po przystępniejszych cenach. Na Targach Hanowerskich firma igus prezentuje teraz następną innowację – inteligentne tworzywa „smart plastics“ dla Przemysłu 4.0. Jej celem jest uproszczenie proaktywnej konserwacji, aby w obniżyć koszty w fabryce przyszłości.

Wysokogatunkowe tworzywa sztuczne do zastosowań ruchomych są obecnie używane na całym świecie. Są wykorzystywane w produktach powszechnego użytku, takich jak roboty kuchenne, rowery, czy kabiny prysznicowe, a także w maszynach przemysłowych, np. w obrabiarkach lub dźwignicach. Dzięki szeroko zakrojonym testom, wykonywanym w laboratorium badawczym o powierzchni 2750 m², firma igus potrafi dokładnie określić trwałość swoich tworzyw motion plastics. Wyniki badań są przenoszone do narzędzi on-line, a ponadto są dostępne w aplikacji na urządzenia mobilne. Na Targach Hanowerskich firma igus wykonuje następny krok i prezentuje w hali 17 inteligentne tworzywa sztuczne smart plastics, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo w fabrykach przyszłości.

Tworzywa smart plastics przekazują informacje o swoim stanie podczas rzeczywistego użytkowania.
Podłączone w sieć tworzywa smart plastics ułatwiają proaktywną konserwację i pozwalają na poszerzenie jej zakresu, co przekłada się na wyższą dostępność urządzeń i instalacji klienta. Inteligentne łożysko liniowe drylin, a także inteligentny prowadnik oraz inteligentny przewód nieustannie monitorują swój stan i na czas ostrzegają o grożącej awarii. W skład rodziny produktów isense wchodzą różnorodne czujniki oraz moduły monitorujące, które dzięki połączeniu z modułem komunikacyjnym igus (icom) są integrowane bezpośrednio z infrastrukturą klienta.

isense inteligentne

Rys.: za pośrednictwem produktów isense inteligentne łożysko liniowe, prowadnik kablowy oraz przewód komunikują się z użytkownikiem oraz informują go o swoim stanie oraz ewentualnych terminach prac konserwacyjnych. Produkty isense można opcjonalnie podłączyć do centrum danych igus, aby zautomatyzować i zoptymalizować procesy związane z konserwacją. (Źródło: igus GmbH)

Zautomatyzowana konserwacja pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
Produkty isense są w stanie monitorować trwałość pojedynczego prowadnika kablowego, przewodu lub łożyska liniowego. Dzięki ciągłym pomiarom stanu oraz porównywaniu wyników z parametrami urządzenia, a także z bogatym zbiorem danych zebranych przez laboratorium badawcze, nawet podczas rzeczywistej eksploatacji można niezawodnie przewidzieć czas bezproblemowej pracy. Gdy mierzone wartości znajdą się poza dozwolonym przedziałem, inteligentne produkty z wyprzedzeniem informują o pozostałym czasie użytkowania, dzięki czemu można zaplanować konserwację oraz wymianę. Produkty isense można opcjonalnie podłączyć do centrum danych igus, aby umożliwić indywidualne obliczanie trwałości oraz optymalizowanie procesów biznesowych, takich jak zlecanie prac konserwacyjnych, czy zamawianie części zamiennych. W ten sposób, dzięki elektronicznej inteligencji można dodatkowo obniżyć koszty konserwacji oraz zwiększyć dostępność urządzeń i instalacji. Zainteresowani klienci mogą przetestować inteligentne produkty podczas Targów Hanowerskich.


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest czołowym światowym producentem systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 2 950 pracowników na całym świecie. W 2015 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 552 milionów euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.

KONTAKT Z PRASĄ:

igus® Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Tel.: 22 863 57 70
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *