Napędy i sterowanie

Bezsmarowne napędy liniowe z drukarki 3D na indywidualne zamówienie – igus

By  | 

Bezsmarowne napędy liniowe igus z drukarki 3D: na indywidualne zamówienie, z krótkim czasem realizacji
Trybologiczne tworzywo do druku w technologii SLS pozwala na wykonanie elementów liniowych o specjalnych kształtach w zaledwie 48 godzin.

Firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych zastosowała zupełnie nowe podejście w dziedzinie napędów: moduł śruby napędowej SLTI3 zapewnia klientom najwyższy stopień swobody projektowania napędów liniowych dostosowanych do indywidualnych wymagań. Jest to możliwe dzięki wózkom i wspornikom końcowym wałków, które są wykonywane na drukarce 3D. Oznacza to możliwość niedrogiego i bardzo szybkiego wykonywania bezsmarowych i bezobsługowych modułów stolików liniowych, które są zgodne indywidualnymi wymaganiami klienta.

Rys.: wydrukowane zgodnie z wymaganiami, szybko dostarczone do klienta: bezsmarowe prowadnice liniowe oraz wsporniki końcowe wałków wykonane z odpornego na ścieranie tworzywa iglidur I3. (Źródło: igus GmbH).

Rys.: wydrukowane zgodnie z wymaganiami, szybko dostarczone do klienta: bezsmarowe prowadnice liniowe oraz wsporniki końcowe wałków wykonane z odpornego na ścieranie tworzywa iglidur I3. (Źródło: igus GmbH).

Bezobsługowe i bezsmarowe napędy liniowe firmy igus stały się już kluczowymi elementami wielu ruchomych zastosowań, zarówno w motoryzacji, jak i w maszynach pakujących. W skład tego asortymentu wchodzi niskoprofilowa seria SLT, wyposażona w system napędowy, przystosowany do współpracy z silnikiem lub przestawiania ręcznego, z ułożonymi po bokach śrubami napędowymi z łożyskami kulkowymi i gwintem trapezowym lub wielozwojnym. Moduł śruby napędowej drylin SLTI3 został opracowany jako uniwersalne rozwiązanie uzupełniające tę serię. Dlatego jest zbudowany ze znacznie mniejszej liczby elementów, tak aby dał się zmontować w kilka sekund. Ponadto, klient może wybrać indywidualną długość skoku, a także gwint trapezowy albo wielozwojny. Dzięki pierwszym kompletnym wózkom liniowym oraz wspornikom końcowym wałka, wytwarzanym na drukarce 3D w technologii selektywnego spiekania laserowego (SLS), klienci zyskują niespotykaną dotąd swobodę projektowania.

Samosmarowne i odporne na ścieranie: tworzywo iglidur I3
Technika druku 3D idealnie nadaje się do precyzyjnego realizowania indywidualnych zamówień. Klient w bardzo krótkim czasie otrzymuje wykonany na zamówienie moduł śruby napędowej, który dokładnie spełnia wymagania dotyczące profilu, długości skoku, czy rodzaju mocowania. Moduł śruby napędowej drylin SLTI3 jest wykonany z tworzywa iglidur I3, produkowanego przez firmę igus i przeznaczonego do drukowania w technologii SLS, pozwalającej na precyzyjne wykonywanie elementów o najbardziej skomplikowanych kształtach. Ponadto, proces SLS zapewnia dużą wytrzymałość elementów, dzięki czemu podczas dalszej obróbki nie są już potrzebne struktury podpierające. Firma igus przeprowadziła we własnym laboratorium badawczym, o powierzchni 2750 metrów kwadratowych, szeroko zakrojone testy z wykorzystaniem współpracujących elementów wykonach z różnych materiałów. Wyniki tych badań wykazały, że tworzywo iglidur I3 jest przynajmniej trzykrotnie odporniejsze na ścieranie niż konwencjonalne materiały do procesu SLS, zarówno przy ruchu uchylnym, obrotowym, jak i liniowym. Oferowana przez firmę igus usługa drukowania 3D pozwala na wydajne wytwarzanie pojedynczych elementów lub małych serii.


KONTAKT DLA MEDIÓW:

Oliver Cyrus
Kierownik ds. PR i reklamy

igus® GmbH
Spicher Str. 1a
51147 Köln
Tel. 0 22 03 / 96 49-459
Fax 0 22 03 / 96 49-631
ocyrus@igus.de
www.igus.de/presse


O FIRMIE IGUS:
Firma igus GmbH jest czołowym w skali światowej producentem systemów prowadników kablowych oraz polimerowych łożysk ślizgowych. Jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Kolonii, posiada przedstawicielstwa w 35 krajach i zatrudnia ponad 2 950 pracowników na całym świecie. W roku 2015 firma igus sprzedając elementy z tworzyw sztucznych motion plastics, przeznaczone do zastosowań ruchomych, osiągnęła obroty w wysokości 552 milionów euro. Firma igus posiada największe laboratoria badawcze i zakłady produkcyjne w swojej branży, dzięki czemu może w najkrótszym czasie oferować innowacyjne, produkty i rozwiązania, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *