Diagnostyka

Bezstresowe rozwiązywanie problemów z łożyskami dzięki aplikacji Bearing Doctor NSK

By  | 

Producent łożysk NSK udostępnił do pobrania nową, darmową aplikację dla inżynierów ds. utrzymania ruchu i techników zajmujących się rozwiązywaniem problemów z łożyskami tocznymi zainstalowanymi w maszynach i wyposażeniu produkcyjnym. Aplikacja Bearing Doctor, przeznaczona dla smartfonów i tabletów, została zaprojektowana w celu ułatwienia identyfikacji problemów na wczesnym etapie, co umożliwia podjęcie środków zaradczych przed wystąpieniem kosztownych uszkodzeń.

9541_Bearing-doctor-app-icon

Rys 1. Aplikacja Bearing Doctor NSK pomaga zidentyfikować problemy zanim wystąpią kosztowne uszkodzenia łożysk.

Gdy dojdzie do uszkodzenia łożyska w trakcie pracy maszyny lub innego wyposażenia produkcyjnego, cały system może zostać unieruchomiony lub będzie działał nieprawidłowo, prowadząc w konsekwencji do niezaplanowanych przestojów i strat produkcyjnych oraz konieczności przeprowadzania drogich napraw. Niemniej jednak, używając aplikacji NSK Bearing Doctor, inżynierowie i technicy mogą łatwo znaleźć informacje na temat właściwej obsługi, montażu, smarowania i konserwacji, co pozwala zapobiegać przedwczesnym uszkodzeniom łożysk.

Przykładowo, właściwy montaż wpływa na precyzję pracy łożyska, jego żywotność i wydajność, natomiast wybór środka smarnego (smar lub olej) musi zawsze być odpowiedni do warunków aplikacji i celu zastosowania. Istnieje wiele różnych mechanizmów uszkodzeń, które mogą dotyczyć łożysk tocznych, takich jak złuszczanie, mikro złuszczanie, zarysowania, przytarcia smugowe, odłamania, wgniecenia, wżery korozyjne, korozja cierna oraz zjawisko pełzania. Aby uprościć zadanie, aplikacja Bearing Doctor zapewnia kolorowe zdjęcia typowych uszkodzeń łożysk, co pozwala na precyzyjną identyfikację uszkodzeń. Dzięki tym informacjom możliwe jest odkrycie potencjalnych przyczyn uszkodzeń.

Aplikacja zawiera także nagrania dźwięków generowanych przez różne typy łożysk w trakcie pracy. To pozwala z kolei użytkownikom porównywać nagrania z dźwiękami wydawanymi przez łożyska, które są podejrzewane o wystąpienie uszkodzenia.

Aplikacja Bearing Doctor została zaprojektowana dla inżynierów/techników i specjalistów w zakresie usług/sprzedaży, obsługi klienta oraz wsparcia technicznego/konserwacji. Jest dostępna w języku angielskim i może być używana na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS. Przydatne linki można znaleźć na stronie www.nskeurope.com/apps-30.htm lub na stronie platformy szkoleniowej Akademia NSK (www.nskacademy.com).

9541_NSK-app-bearing-doctor

Rys 2. Aplikacja Bearing Doctor NSK pomaga inżynierom i technikom w zdobywaniu wiedzy o diagnostyce uszkodzeń i konserwacji łożysk


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com


NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *