IT

Brama IoT Siemens – z myślą o inżynierach przemysłowych.

By  | 

Brama IoT Siemens, dostępna wyłącznie w RS Components, pomaga inżynierom rozpocząć pracę nad projektami układów IoT.

RS będzie wyłącznym dostawcą bramy IoT SIMATIC IOT2020, opracowanej z myślą o inżynierach przemysłowych, zastosowaniach edukacyjnych oraz społeczności konstruktorów

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora produktów dla inżynierów, ogłosiła dzisiaj, że będzie wyłącznym dostawcą innowacyjnego, przeznaczonego do różnorodnych zastosowań modułu IoT SIMATIC IOT2020 i tym poszerzy swoją ofertę urządzeń z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT).

Według przewidywań analityków liczba urządzeń podłączonych do Internetu będzie w nadchodzących latach liczona w dziesiątkach miliardów. Głównymi globalnymi trendami w zakresie IoT, które napędzają wzrost tej sieci, jest rosnąca dostępność oprogramowania open-source, w tym łatwych w użytkowaniu środowisk programistycznych IDE oraz nieustannie unowocześniane urządzenia sprzętowe. Siemens i RS połączyły siły w celu zaoferowania inżynierom platformy IoT nowej ery. Bramka IOT2020 łączy te trendy, zapewniając inżynierom najprostszą drogę do rozpoczęcia pracy nad projektami przemysłowych układów IoT i odpowiadając na wyzwania związane z coraz większą łącznością otaczającego nas świata.

IOT2020 jest otwartą, zapewniającą elastyczność zastosowań bramą IoT zaprojektowaną do ciągłej pracy w środowisku przemysłowym. Gateway posiada odpowiednie certyfikaty i może być używana do pobierania, przetwarzania, analizowania i przesyłania danych do urządzeń i sieci praktycznie każdego typu, dzięki wyposażeniu w wiele różnych interfejsów, takich jak Ethernet, USB czy micro SD. Bramka jest zgodna z oprogramowaniem typu open-source, takim jak środowisko Arduino IDE czy system Yocto Linux, co pozwala wykorzystać możliwości języków programowania wysokiego poziomu, takich jak Java, C++ czy JSON. Taka elastyczność zapewnia różnorodne możliwości komunikacji z urządzeniami automatyki oraz czujnikami poprzez sieci oparte na protokołach Modbus, PROFINET i innych, a nawet bezpośrednie połączenie z chmurą poprzez protokół MQTT czy AMQP. Wbudowane interfejsy bramki IOT2020 można dodatkowo rozszerzyć za pomocą nakładek Arduino oraz znajdującego się na płytce złącza PCIe.

Atrakcyjna cena IOT2020 posiadającego certyfikaty UL i CE sprawia, że idealnie nadaje się ono do celów edukacyjnych. Bramka spełnia wiele wymagań stawianych przez szkoły i uniwersytety, które chcą zapewnić swoim studentom platformę do szybkiego i praktycznego projektowania. Urządzenie otwiera również drogę start-upom oraz twórcom do przekształcenia swoich pomysłów w profesjonalne zastosowania i projekty.

„Firma RS, obsługująca przez lata klientów z branży elektroniki i przemysłu, stała się częścią ewolucji technologicznej w obu tych dziedzinach. Wykorzystana przez Arduino technologia open source uprościła i przyspieszyła prototypowanie urządzeń elektronicznych, natomiast Siemens odegrał kluczową rolę w osiągnięciu przez rozwiązania automatyki przemysłowej poziomu niezawodności i łączności, który 10 lat temu był po prostu niewyobrażalny”, komentuje Paolo Carnovale, szef marketingu produktów przemysłowych w firmie RS. „Bramka SIMATIC IOT2020 buduje most między dwoma światami i zapewnia inżynierom nowej ery niezbędną elastyczność do projektowania nowych, niezwykłych zastosowań Przemysłowego IoT”.


O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *