Wydarzenia

BRITISH STEEL inwestuje 50 milionów GBP w modernizację walcowni

By  | 

Firma British Steel poinformowała dziś o największej od 10 lat pojedynczej inwestycji wartości 50 milionów GBP (56 milionów euro) w modernizację walcowni.

Inwestycja znacząco poprawi jakość i ofertę walcówki produkowanej w siedzibie firmy w Scunthorpe w Anglii, umożliwiając wzbogacenie oferty na obecnych rynkach i wejście na nowe – zarówno na terenie Wielkiej Brytanii, jak i poza nią.

Nowy obiekt umożliwi produkcję prętów w szerszym zakresie rozmiarów (do 28mm) oraz o węższych tolerancjach, a także pozwoli na poprawę jakości powierzchni i właściwości mikrostrukturalnych.

Jest to kolejna inwestycja firmy po 120 milionach GBP zainwestowanych przez British Steel w projekty kapitałowe w ciągu pierwszych trzech lat działalności, mająca miejsce po ośmiu miesiącach od zakupu firmy FNsteel, producenta walcówki z Holandii.

Paul Martin, zastępca dyrektora generalnego z British Steel, powiedział: „To ważna inwestycja w przyszłość naszej firmy, potwierdzająca nasze zaangażowanie w dostarczanie klientom zróżnicowanej oferty stali o najlepszych parametrach technicznych.

„Nie tylko zwiększy to naszą zdolność do obsługi rynku krajowego, ale pozwoli nam stać się bardziej konkurencyjnym eksporterem i przyspieszyć rozwój British Steel, zgodnie z naszą strategią.”

Inwestycja obejmie nowoczesną linię produkcyjną walcówki, projektowaną i instalowaną w obecnych zakładach przez Primetals. Prace rozpoczną się latem tego roku, a uruchomienie linii zaplanowano na jesień 2019 r. Właśnie uruchomione zostały nowe laboratoria mające zagwarantować, że fabryka będzie dysponowała światowej klasy zapleczem badawczym.
Istniejący zakład produkujący walcówkę, zatrudniający 300 osób, będzie działać normalnie podczas całego procesu inwestycji.

Paul powiedział: „Modernizacja zagwarantuje, że nazwa British Steel pozostanie synonimem jakości, innowacyjności i rozwoju produktu. Nasze zakłady produkcji walcówki otrzymują wciąż kolejne zamówienia, a nowa inwestycja pozwoli nam zagwarantować węższe tolerancje i lepszą jakość powierzchni, wymaganą głównie przez klientów z sektora motoryzacyjnego.

„Kontynuując tego typu inwestycje i przejmując firmy o podobnym profilu, takie jak FNsteel, chcemy stać się dostawcą stali dla jeszcze większej liczby firm z całego świata.”

Walcówka z British Steel znajduje tysiące różnych zastosowań, w tym do produkcji kordu oponowego, sprężyn stalowych, platform wiertniczych i kabli mostowych. Stosuje się ją również w spinaczach do papieru, nakrętkach i śrubach, sprężynach samochodowych oraz wiązadłach korków od szampana.

Richard Sims, dyrektor generalny British Steel Wire Rod, powiedział: „Nasza walcówka odgrywa istotną rolę w codziennym życiu ludzi, od samochodu lub autobusu, którymi podróżują do pracy, po łóżka, na którym śpią w nocy. Jest to jeden z najbardziej różnorodnych produktów, tak więc nowa inwestycja nie tylko przyniesie znaczące korzyści naszym klientom, ale także setkom milionów użytkowników końcowych.”

„Dzisiejszy dzień ma również ogromne znaczenie dla naszych pracowników, których umiejętności i zaangażowanie w zadowolenie klienta pozwalają nam inwestować z taką pewnością. Wspólnie oczekujemy otwarcia nowej linii i wejścia na nowe rynki, na co ma pozwolić nowa inwestycja.”

Najważniejsze fakty dotyczące walcówki British Steel
-Walcownia stali Scunthorpe firmy British Steel została otwarta w 1976 roku
-Produkuje rocznie milion ton walcówki w postaci drutów o średnicy 5,5 – 17,0 mm z krokiem co 0,5 mm. Od teraz w ofercie firmy dostępne będą druty o średnicy do 28 mm.
-Dostępne aplikacje:
-Spęczanie na zimno – do produkcji elementów złącznych i mocowań (śruby, wkręty, kołki, nity, szpilki i cięgna). Wymaga walcówki, która łączy formowalność i ciągliwość z dużą wytrzymałością
-Produkcja stali automatowej – stale automatowe są wykorzystywane do produkcji szerokiej gamy precyzyjnych elementów w sektorze motoryzacyjnym i biurowym. Te gatunki są projektowane tak, aby zachowywać się niezawodnie w szybkich procesach produkcyjnych
-British Steel eksportuje znaczą część walcówki, przede wszystkim do Europy
-Główni odbiorcy to branża motoryzacyjna i producenci drutu
-Zmodernizowany zakład będzie również produkował 700 kt walcówki rocznie, ale o węższych tolerancjach i lepszej jakości powierzchni
-W październiku 2017 r. British Steel przejął firmę FNsteel w Holandii, zatrudniającą 300 osób
-Produkty FNsteel stanowią uzupełnienie produktów z oferty British Steel
-FNsteel, posiadający własny zakład produkcji drutu, jest uznanym dostawcą dla swojej bazy klientów związanych z motoryzacją z Europy Zachodniej i Wielkiej Brytanii
-Zastosowania produktów FNsteel obejmują stale łożyskowe, łańcuchy i amortyzatory


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *