Wydarzenia

Christopher Rossi na stanowisku dyrektora generalnego w Kennametal

By  | 

Rada nadzorcza Kennametal wyznacza Christophera Rossi na stanowisko dyrektora generalnego; De Feo zostaje prezesem zarządzającym

Christopher Rossi

Christopher Rossi

Firma Kennametal Inc. (NYSE: KMT) poinformowała, że jej rada nadzorcza wyznaczyła Christophera (Chris) Rossi na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego. Chris zastępuje Rona De Feo, który będzie pełnił funkcję prezesa zarządzającego. Obie nominacje obowiązują od 1 sierpnia 2017.

»W trakcie swojej ponad 30-letniej pracy na stanowiskach kierowniczych, Chris osiągał zrównoważone wyniki rozwoju wielu różnych działów, w tym operacyjnego, marketingu i sprzedaży, badań i rozwoju, zarządzania produktami, łańcuchem dostaw oraz innowacji technologicznych,» powiedział Lawrence W. Stranghoener, prezes rady nadzorczej Kennametal. »Spodziewamy się, że Chris będzie kontynuował prowadzoną obecnie w firmie transformację, jednocześnie rozwijając strategię i wizję przyszłości, która będzie nadal zapewniać dobre wyniki naszym klientom, członkom zespołu i akcjonariuszom.»

»Chcemy podziękować Ronowi De Feo za ogromny postęp, jaki dokonał się w Kennametal w ciągu ostatnich 18 miesięcy,» kontynuuje Stranghoener. »Ron będzie ściśle współpracował z Chrisem w zapewnieniu płynnego przejścia dla wszystkich zainteresowanych stron. Doceniamy jego dalsze przywództwo.»

Rossi był dyrektorem generalnym oddziału Dresser-Rand firmy Siemens od września 2015 do maja 2017. Wcześniej, od 1987 roku pracował na różnych stanowiskach kierowniczych w firmie Dresser-Rand Group Inc., i jej oddziałach w tym jako wiceprezes operacji globalnych, wiceprezes rozwoju technologii i biznesu oraz wiceprezes sprzedaży na rynku wtórnym. Rossi ukończył wydział inżynierii mechanicznej Virginia Tech i uzyskał tytuł MBA z zakresu finansów korporacyjnych i zarządzania w Simon School of Business uniwersytetu w Rochester.

Ron De Feo

Ron De Feo

»Jestem podekscytowny przystąpieniem do firmy z tak rozpoznawalnymi markami oraz z dziedzictwem ciągłych innowacji i zaangażowania w potrzeby klientów,» powiedział Rossi. »Z niecierpliwością oczekuję na możliwość współpracy z zespołem Kennametal na całym świecie, aby kontynuować budowę silnej pozycji firmy, jej klientów, akcjonariuszy i całej społeczności.»

»Oczekujemy, że doświadczenie Chrisa doprowadzi Kennametal do następnego etapu transformacji,» komentuje Ron De Feo, obecny prezes i dyrektor generalny Kennametal. »Z prawdziwą przyjemnością prowadziłem zespół Kennametal przez ostatnie 18 miesięcy. Wspólnie podjęliśmy wiele działań mających na celu wzmocnienie pozycji rynkowej firmy i zapewnienie jej pomyślnej przyszłości.»


O firmie Kennametal
Firma Kennametal opracowuje od ponad 75 lat zaawanspwane i innowacyjne materiały, jest globalnym liderem technologii przemysłowych zapewniającym swoim klientom zwiększoną produktywność dzięki eksperckiej wiedzy o materiałach, oprzyrządowaniu i rozwiązaniach ograniczających zużycie. Klienci z sektorów takich jak przemysł lotniczy i wydobywczy, energetyka produkcja przemysłowa i transport współpracują z Kennametal w celu zwiększenia precyzji i efektywności swoich procesów produkcyjnych. Każdego dnia blisko 11000 pracowników firmy pomaga klientom w ponad 50 krajach utrzymać przewagę konkurencyjną. W roku fiskalnym 2016 firma Kennametal wygenerowała przychody w wysokości ponad 2,1 mld $.
Więcej informacji na stronie www.kennametal.com


Kennametal Polska, Sp. z.o.o.
ul. Bolesława Krzywoustego 7
61-144 Poznań, Poland
FRYZA Anna
Phone : + 48 61 6656500
Fax : + 48 61 6656504
anna.fryza@kennametal.com


Kennametal Inc.
1600 Technology Way
PO Box 231
Latrobe, PA 15650-0231
USA
GROMOLL Carsten
Phone : +1 724 539 8033
carsten.gromoll@kennametal.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *