Wydarzenia

CONTROL-TECH 2016 czyli wszystko pod dokładną kontrolą!

By  | 

Redakcja Czasopisma „Szef Utrzymania Ruchu” zaprasza do odwiedzenia  XXIII Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących oraz stoiska wystawienniczego SZEFA !

Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH, odbędą się w Targach Kielce w dniach 20 – 22 września 2016 roku już po raz dwudziesty trzeci. To najważniejsze miejsce spotkań branży przemysłowej techniki pomiarowej w Polsce.

Targi skupiają w jednym czasie i miejscu kilkadziesiąt wszystkich najważniejszych, wiodących firm zarówno z Polski jak i z kilku krajów całego świata. Wystawa jest postrzegana wśród firm branży, jako miejsce nawiązywania nowych relacji biznesowych oraz podtrzymania tych już istniejących. To nie tylko okazja do prezentacji produktów, lecz także pogłębienia wiedzy. Bardzo wysoki poziom merytoryczny zapewniają konferencje i seminaria towarzyszące targom.

Od 4 lat targi CONTROL-TECH prezentują również branżę badań nieniszczących. Umożliwiają one uzyskanie informacji o stanie fizycznym, wadach i własnościach badanego materiału, wyrobu lub konstrukcji, bez powodowania zmiany jego cech użytkowych. Oznacza to, że zakres branżowy targów obejmuje nie tylko przyrządy i maszyny pomiarowe, urządzenia pomiarowe specjalnego zastosowania, ale również elementy do urządzeń pomiarowych i badawczych, oprogramowanie do komputerowego wspomagania zapewnienia jakości czy systemy optyczno-elektroniczne, ale także aparaturę analityczną oraz aparaturę do prób nieniszczących.

biuro-pras-control-tech12

Tegoroczna edycja targów CONTROL-TECH odbywać się będzie w ważnym momencie dla środowisk badawczo-naukowych i biznesu, związanych także z badaniami nieniszczącymi, technikami pomiarowymi i producentami wszelkiego sprzętu badawczego. Pojawiły się bowiem perspektywy uzyskania dogodnego finansowania badań. W 2015 roku ruszył Konkurs Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, w ramach projektu Międzynarodowych Agend Badawczych. Każda jednostka naukowa, tworząca międzynarodową agendę badawczą i podejmująca się badań nad rozwiązaniami przełomowymi dla nauki i biznesu, może otrzymać aż 35 mln złotych na ten cel. Na cały  przeznaczono 530 mln zł z programu operacyjnego Inteligentny Rozwój. Fundusz na rzecz Nauki Polskiej zapowiada kolejne konkursowe edycje w 2016 i 2017 roku. Perspektywa dla wystawców i odbiorców targów CONTROL-TECH jest więc obiecująca.

Jesienny CONTROL-TECH w 2016 roku odbywa się równocześnie z Międzynarodowymi Targami techniki dla Odlewnictwa METAL oraz ALUMINIUM&NONFERMET i RECYKLING, tworząc największe branżowe wydarzenie w Polsce. W poprzedniej edycji wydarzenia zgromadziły pod jednym dachem ponad 200 wystawców z 20 krajów świata takich jak: Chiny, USA, Czechy, Holandia, Indie, Łotwa, Szwajcaria, Słowenia, Macedonia, Niemcy czy Włochy. Imprezy odwiedziło blisko 2000 zwiedzających. Nowa propozycją targów RECYKLING, związana z problematyką recyklingu metali – techniki rozdziału i przygotowania do przerobu surowców wtórnych, odpadów czy złomu – także zyskała wielu zainteresowanych.

(Źródło: http://www.targikielce.pl/)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *