Nowości produktowe

Czujniki laserowe do precyzyjnego wykrywania bardzo małych obiektów i szczelin

By  | 

Nowe czujniki optyczne z serii O300 doskonale nadają się do wykrywania bardzo małych obiektów i szczelin. Dzięki bardzo skupionej wiązce lasera o średnicy do 0,1 mm w najwęższym jej punkcie oraz wysokiej powtarzalności wynoszącej 0,1 mm, nawet bardzo małe obiekty mogą być detekowane z wysoką precyzją. Czas odpowiedzi, poniżej 0,1 ms pozwala na zastosowanie czujników w bardzo szybkich procesach wymagających dużej przepustowości. Dużą zaletą jest konstrukcja zapewniająca d11okładne wyrównanie strumienia światła lasera z osią otworów montażowych (qTarget), co pozwala zagwarantować dużą dokładność pracy wszystkim czujnikom z tej serii. Metoda konfiguracji bezkontaktowej (qTeach) umożliwia łatwe i wygodne dla użytkownika uruchomienie i skalibrowanie czujnika. Słabe strony przycisków i potencjometrów regulacyjnych zostały tutaj wyeliminowane dzięki nowej metodzie konfiguracji odpornej na przypadkowe rozkalibrowanie zapewniając maksymalną niezawodność całego systemu.

Fot.: Czujniki laserowe O300 - Najmniejsze wymiary i najlepsze rezultaty w zakresie identyfikacji obiektów

Fot.: Czujniki laserowe O300 – Najmniejsze wymiary i najlepsze rezultaty w zakresie identyfikacji obiektów

Oferta produktów laserowych O300 cechuje się ogromną różnorodnością, posiadając w sobie czujniki dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta oraz rozwiązania do bardzo precyzyjnych zadań związanych z identyfikacją i detekcją obiektów. Spośród pięciu trybów pracy czujników warto wyróżnić SmartReflect, czyli unikalną barierę świetlną nie wymagającą zastosowanie odbiornika. Nawet obiekty refleksyjne o średnicy 0,5 mm mogą być niezawodnie wykrywane z odległości do 250 mm. Wykonania ze stali nierdzewnej charakteryzujące się hermetyczną konstrukcją o podwyższonych standardach higienicznych rozszerzają typowy zakres zastosowań czujników O300 do linii pakujących w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Dzięki wbudowanemu interfejsowi IO-Link, czujniki laserowe O300 są określane mianem »Ready for Industry 4.0». Interfejs IO-Link umożliwia ich szybką i łatwą konfigurację we wszelkiego typu systemach ze standardowymi komponentami sieciowymi. Ponadto, łatwo można zdobyć i przeanalizować dodatkowe dane, potrzebne np. do konserwacji predykcyjnej.

Więcej informacji: www.baumer.com/O300laser


Baumer Group to jedna z najważniejszych firm produkcyjno-rozwojowych czujników, enkoderów, przyrządów pomiarowych oraz komponentów do automatycznego przetwarzania obrazu.
Baumer to połączenie innowacyjnej technologii i usług zorientowanych na klienta, tworzący inteligentne rozwiązania w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych oraz oferujący wyjątkowo szeroką gamę powiązanych produktów i technologii. Ta rodzinna firma jest zawsze blisko klienta dzięki ponad 2 500 pracowników oraz zakładom produkcyjnym i oddziałom sprzedaży w 36 spółkach zależnych znajdujących się w 18 krajach. Klienci z wielu sektorów i branż przemysłu zyskują istotne korzyści i wymierną wartość dodaną dzięki wyjątkowemu potencjałowi innowacji firmy i stosowaniu jednolitych, obowiązujących globalnie wysokich standardów jakości. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie www.baumer.com


Baumer Sp.z.o.o.
ul. Odrowąża 15
03-310 Warszawa
Poland
Pigula Leopold
lpigula@baumer.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *