Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Czyściwa MEWA w ramach pełnej usługi – jakie korzyści ma z tego użytkownik?

By  | 

Bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku oferowane są przez firmę MEWA w ramach tzw. pełnej usługi, tzn. zużyte i brudne czyściwa nie lądują w koszu na odpady, lecz odbierane są przez usługodawcę w określonych odstępach czasowych, prane są ekologicznie i już czyste ponownie dostarczane są klientowi.

Użytkownik ma do dyspozycji cztery rodzaje wysokiej jakości czyściw bawełnianych o odpowiednich właściwościach: od wytrzymałych nadających się do każdego zastosowania, aż po delikatne do obróbki bardzo wrażliwych powierzchni. Może zatem dobrać konkretny rodzaj czyściwa do danego zastosowania, stosownie do potrzeb danego zakładu lub warsztatu.

Czyściwa oferowane w ramach pełnej usługi firmy MEWA, mają wiele zalet z punktu widzenia użytkownika:

  • Otrzymuje on trwały produktu, charakteryzujący się wysoką efektywnością czyszczenia,
  • Czyściwa takie bardzo szybko wchłaniają ciecze w ilości kilkukrotnie przekraczającej ich własny ciężar,
  • Czyściwa wielokrotnego użytku są trwalsze i bardziej ekologiczne niż czyściwa papierowe,
  • Mogą być prane i wykorzystywane ponownie do 50 razy, tym samym nie trzeba za każdym razem kupować nowych czyściw,
  • Czas czyszczenia można zredukować o 35% w porównaniu z zastosowaniem czyściw papierowych.

Jedną z najważniejszych zalet systemu pełnej usługi firmy MEWA jest fakt, iż usługodawca przejmuje za użytkownika wszystkie obowiązki, jakie wynikają dla niego z przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony środowiska w odniesieniu do czyściw. Tym samym użytkownik oszczędza czas i nakłady związane z zamawianiem, składowaniem oraz logistyką. Może zatem spokojnie skoncentrować się swojej głównej działalności.

Zalety systemu pełnej usługi firmy MEWA doceniło już ponad 180 000 zakładów produkcyjnych, warsztatów naprawczych, drukarni itp. w 23 krajach w Europie, które wykorzystują czyściwa wielokrotnego użytku do usuwania tłuszczy, olejów, rozpuszczalników i innych zanieczyszczeń.


MEWA Textil-Management
Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 44 placówki, oferując w ramach systemu pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak również urządzenia do czyszczenia części. Dodatkowo można także zamówić z katalogu artykuły BHP oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 5200 pracowników obsługuje ponad 180 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2016 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 638 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołową firmą w segmencie zarządzania tekstyliami. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. W 2016 roku wydawnictwo Deutsche Standards po raz trzeci przyznało firmie tytuł „Marki Stulecia“, a w 2015 roku po raz drugi tytuł „Lidera Światowego Rynku”.

www.mewa-service.pl
Filmy o MEWA Textil-Management: https://www.mewa-service.pl/newsroom/alle-videos/
MEWA na Twitterze: twitter.com/mewa_pl

Zdjęcia: MEWA

zdj1

Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA oferowane są w ramach systemu pełnej usługi.

zdj2

Użytkownik ma do wyboru cztery rodzaje czyściwa wysokiej jakości.

zdj3

Czyściwo może wchłonąć ciecze w ilości kilkukrotnie przekraczającej jego własny ciężar.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *