IT

dataFEED OPC Suite wspiera zoptymalizowany dostęp blokowy do kontrolerów Siemens

By  | 

Firma Softing zaprezentowała nową wersję oprogramowania dataFEED OPC Suite oferującego użytkownikom końcowym całą gamę nowych funkcji, pozwalających zaoszczędzić czas i koszty oraz zapewniających pozbawioną błędów integrację systemową.

Najważniejszą nowością wprowadzoną do dataFEED OPC Suite jest możliwość bezpośredniego dostępu do danych w kontrolerach Siemens z wykorzystaniem zoptymalizowanego dostępu blokowego. Użytkownicy zyskają też możliwość bezpośredniego dostępu do danych symbolicznych w kontrolerach Siemens SIMATIC S7-1200 i S7-1500.

Drugą ważną nowością jest obsługa przez dataFEED OPC Suite protokołu Siemens S7-2, pozwalającego na bezpośredni odczyt danych symbolicznych z kontrolera. Nie jest już konieczny import symboli ani czasochłonna, ręczna konfiguracja punktów danych. Aplikacje klienta OPC otrzymają informacje dotyczące adresowania symbolicznego przez serwer OPC lub serwer OPC UA zintegrowany w dataFEED OPC Suite. W rezultacie, dostęp do punktów danych dla poszczególnych bloków danych będzie mógł się odbywać z wykorzystaniem nazw symbolicznych.

Dodatkowo, nowa wersja dataFEED Exporter ma umożliwić bezpośredni eksport symboli z projektów Siemens TIA Portal V14, a następnie ich import do OPC Suite. Poza nowymi kontrolerami Siemens, dataFEED Exporter 1.10 obsługuje również starsze typy kontrolerów, takie jak SIMATIC S7-300/-400.

Andreas Roeck, menadżer produktu z Softing Industrial: “Dzięki nowym wersjom dataFEED OPC Suite i dataFEED Exporter, nasi klienci otrzymują łatwe w obsłudze, zintegrowane rozwiązanie zapewniające wygodny dostęp do całej rodziny kontrolerów Siemens SIMATIC S7. Czyni to integrację danych łatwą i niezawodną dla szerokiej gamy aplikacji – nawet w złożonych systemach.”

dataFEED OPC Suite firmy Softing łączy pełen pakiet komponentów do komunikacji OPC i IoT cloud w jednym produkcie. Zintegrowana bramka dostępowa MQTT zapewnia łatwą integrację zarówno starszych, jak i nowych kontrolerów w rozwiązaniach IoT cloud, takich jak Microsoft Azure czy IBM Bluemix. Nowoczesny interfejs użytkownika wraz z inteligentnym, zorientowanym praktycznie zestawem parametrów domyślnych oraz z intuicyjną funkcją pomocy oferują inżynierom sys temowym i użytkownikom końcowym szybkie, proste i przyszłościowe podejście do wdrażania rozwiązań z zakresu integracji danych w oparciu o datafeed OPC Suite.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://industrial.softing.com/en/products/software/opc-suite-servers-middleware.html


Grupa Softing
Softing to grupa kapitałowa (holding) funkcjonująca zgodnie z zasadami i wartościami niemieckiego przedsiębiorstwa klasy średniej ( German Mttelstand). Ze względu na coraz większą wagę przykładaną do pracy oddziałów zagranicznych, firma Softing jest postrzegana jako strategiczny partner również przez globalne korporacje, oferując najnowocześniejsze oprogramowanie, sprzęt oraz usługi dla takich segmentów biznesowych rynku jak produkcja samochodów, przemysł i sieci IT.
Grupa Softing, współpracując ściśle z klientami, wykorzystuje standardowe produkty do tworzenia wysokiej jakości indywidualnych rozwiązań wypełniających luki technologiczne. Inteligentna inżynieria Softing umożliwia wdrażanie i poprawę wymiany danych oraz informacji, umożliwiając klientom optymalizację łańcuchów wartości.

Więcej informacji: www.softing.com

ENCON Sp. z o.o.
ul. Gagarina 4
54-620 Wrocław
Polska
GALAZKA Robert
Phone : +48 71 339 0441
Fax : –
robert.galazka@encon.pl

SDS-Automatyka Poplawski Sp. J.
ul. Ostrowskiego 30
53-238 Wroclaw
Poland
Poplawski Markus
Phone : +48 71 339 0441
Fax : –
markus.poplawski@sds-automatyka.pl

Softing Industrial Automation GmbH
Richard-Reitzner-Allee 6
D-85540 Haar
Stephanie WIDDER
Phone : +49 (89) 456 56-365
Fax : +49 (89) 456 56-399
stephanie.widder@softing.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *