Wydarzenia

Dowiedz się jak zbudować fabrykę przyszłości!

By  | 

Nowoczesna fabryka powinna być inteligentna
zastosowane zabezpieczenia i systemy muszą zapewniać bezpieczeństwo nie tylko człowiekowi i obsługiwanej przez niego maszynie. Ważne jest także, żeby przedsiębiorstwo było w pełni elastyczne – sterowanie i obsługiwanie procesów produkcyjnych powinno odbywać się zatem bez konieczności zatrzymywania całej linii produkcyjnej w przypadku pojawienia się błędu, tak aby nie narażać firmy na milionowe straty – to główne zasady nowej generacji określanej mianem „Przemysł 4.0”. W odpowiedzi na rozrastającą się gałąź rynku, organizatorzy 8. Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance, które odbędą się 18-19 października w EXPO Kraków, postanowili stworzyć nową strefę tematyczną „Przemysł 4.0”.

POBIERZ ZAPROSZENIE NA TARGI – TUTAJ! 

Symas_MTC_(991x111)

Przemysłowa rewolucja
Rozwój technologiczny wymusza na przemyśle zmianę w podejściu do zagadnienia jakim jest utrzymanie ruchu. Ideą „Przemysłu 4.0” jest zbudowanie takich systemów sterowania, które będą zarządzać rozproszoną inteligencją w sposób scentralizowany, a jednocześnie jej obsługa będzie dla użytkownika łatwa, intuicyjna i co najważniejsze – w pełni bezpieczna.
W inteligentnej fabryce przyszłości zarządzanie procesami powinno być możliwe wszystkimi modułami jednocześnie z wariantem odłączania poszczególnych etapów bez narażania linii produkcyjnej na niechciane przestoje. Rewolucyjne podejście do procesów przemysłowych jest jednym w najgorętszych tematów w branży. W związku z tym nie może go zabraknąć na jedynych w Polsce Targach Utrzymania Ruchu – Maintenance, gdzie podczas tegorocznej edycji swoją premierę będzie miała dedykowana „Przemysłowi 4.0” strefa tematyczna o tej samej nazwie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

NIEmiałka sprawa
Równocześnie z Targami Maintenance odbędą się skierowane również do sektora przemysłowego, 9. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas. Jest to jedyne tego typu wydarzenie w Europie Środkowej
i niezastąpione miejsce wymiany doświadczeń między specjalistami z branży. Na Targach prezentowane są rozwiązania odpowiadające na coraz bardziej rygorystyczne dyrektywy unijne, które wymuszają nieustającą modernizację parków technologicznych. Targi SyMas cieszą się dużym uznaniem polskich i zagranicznych firm. Podczas minionej 8. edycji przedsiębiorstwa z zagranicy stanowiły 20% spośród 170 Wystawców obecnych w EXPO Kraków. Również na tych Targach Organizatorzy przygotowali nowość – na wydarzeniu po raz pierwszy zorganizowana zostanie „Strefa dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego”.

Wiedza na wagę złota
Największą wartość w dzisiejszych czasach ma wiedza. Jak jednak pozyskiwać najistotniejsze informacje, kiedy z każdej strony i wszystkimi możliwymi kanałami dosięga nas natłok informacji, często sprzecznych ze sobą? Bez wątpienia jedną z najlepszych metod jest nauka od ekspertów. A ci pojawią się na Targach jako prelegenci na seminariach workShops – wykładach organizowanych bezpośrednio na hali wystawienniczej. Po raz kolejny uczestnicy Targów będą mogli wziąć udział w prezentacjach dotyczących branżowych trendów i case studies z największych zakładów produkcyjnych. Godnym polecenia punktem programu jest także konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”, która jest organizowana podczas Targów Maintenance. W trakcie szkolenia eksperci o wieloletnim doświadczeniu
w zarządzaniu, organizacji oraz szkoleniu działów utrzymania ruchu i produkcji podzielą się wiedzą z zakresu dobrych praktyk inżynierskich.

Dwa razy więcej?
Targi SyMas i Maintenance cieszą się dobrą opinią i olbrzymim zainteresowaniem Wystawców. Na Targach SyMas/Maintenance jesteśmy obecni od pierwszej edycji. Z udziału w imprezie jesteśmy bardzo zadowoleni, to bardzo konkretne, branżowe wydarzenie. Zwiedzający mają okazję w relatywnie niewielkim czasie zapoznać się z ofertą całej branży. – mówił Ryszard Dziurleja z Deric Technik S.C. Słysząc tak korzystne opinie nt. wydarzenia nie dziwi fakt, że pięć miesięcy przed rozpoczęciem Targów planowana powierzchnia wystawiennicza jest w 95% zarezerwowana! Organizatorzy postanowili otworzyć drugą halę.

Więcej informacji na: www.mtc.krakow.pl i www.symas.krakow.pl

Organizator: Targi w Krakowie
Termin Targów: 18-19 października
Miejsce Targów: EXPO Kraków


Kontakt:
Karol Miernikiewicz
Zastępca Komisarza Targów
miernikiewicz@targi.krakow.pl
Tel: +48 12 651 95 31
Kom: +48 507 044 183
Fax: +48 12 651 95 22


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *