IT

DP Technology Corp. wprowadza na rynek oprogramowanie ESPRIT 2017

By  | 

Nowa, inteligentniejsza wersja ESPRIT umożliwia szybsze programowanie.

DP Technology Corp., producent innowacyjnego oprogramowania CAM ogłasza wprowadzenie na rynek nowej wersji swojego flagowego produktu, ESPRIT. ESPRIT 2017 zapewnia inteligentniejszą, łatwiejszą i szybszą obróbkę detali wynikającą z lepiej zoptymalizowanej ścieżki prowadzenia narzędzia, łatwiejszej kontroli procesu przez użytkownika i szybszego przetwarzania danych.

ESPRIT 2017 oferuje nowy 3-osiowy cykl Global Finishing do wykonywania płaskich i stromych wyżłobień w detalach o skomplikowanej geometrii. Global Finishing optymalizuje obróbkę wyznaczając najbardziej odpowiednią ścieżkę prowadzenia narzędzia w przypadku skomplikowanych detali, bazując na analizie modelu i progowym kącie zagłębiania w materiał. Dla detali o stromych zboczach i przejściach granicznych do płytkich obszarów, stosowane są fazy obróbki wykończeniowej Z-level wykorzystujące specjalizowaną logikę zapewniającą priorytet ciągłości ścieżki roboczej pomiędzy stromymi zboczami i obszarami płaskimi dla uzyskania gładszego wykończenia powierzchni. Opcja timesaving dobiera taką ścieżkę prowadzenia narzędzia ponad wycięciami i otworami w modelu CAD, aby uniknąć częstego zatrzymywania lub cofania narzędzia.

Zmiany wprowadzone w ESPRIT pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć liczbę kroków wykonywanych podczas obróbki detalu. W operacjach frezowania czołowego, frezowania profili i frezowania bocznego wykorzystywane są nowoczesne algorytmy analizy kształtu, zapewniając szybsze i bardziej niezawodne programowanie. Cały silnik automatyki w ESPRIT 2017 został przebudowany, pozwalając skrócić czasy obliczeń z minut do sekund przy operacjach frezowania czołowego, profili i bocznego. To samo odnosi się do 3-osiowej obróbki zgrubnej w ESPRIT, pozwalając znacznie skrócić czas programowania, nawet w przypadku skomplikowanych detali.

Skomplikowane profile w detalach poddawanych wycinaniu elektroerozyjnemu (EDM) mogą być obecnie obrabiane bardziej efektywnie dzięki wprowadzonemu wsparciu dla profili otwartych. Gdy profil jest poprzeplatany małymi lub nietypowymi otworami, można w ESPRIT 2017 zaprogramować tryb ich ignorowania i odciąć duże partie niepotrzebnego materiału, a następnie przeprowadzić precyzyjne odcinanie małych przestrzeni.

Postępy w technologii ProfitMilling firmy ESPRIT poprawiają parametry obróbki wewnątrz zamkniętych przestrzeni, zapewniając łatwiejszy spływ wióra i dostęp dla chłodziwa oraz szybsze osiągnięcie zaprogramowanej szybkości posuwu. Nóż tokarski ma jeszcze więcej opcji precyzyjnego ustawiania krawędzi wzdłuż ścianek na początku i na końcu faz przejścia oraz pomiędzy ściankami. Usprawnienia w programowaniu tokarki są szczególnie przydatne podczas frezowania profili za pomocą wkładek okrągłych i wkładek do wycinania rowków.

Zestaw innowacji wprowadzonych do 5-osiowego frezowania krawędzią boczną (swarf) zapewnia lepszą i bardziej niezawodną obróbkę detali o nietypowych kształtach. Automatyczna obróbka ponad szczelinami w powierzchniach, niezawodne wydłużenia przejść wokół żeber i dokładniejsze pozycjonowanie narzędzi wzdłuż ścianek o nieregularnych granicach eliminują czasochłonny proces tworzenia dodatkowych geometrii dla skomplikowanych detali 5-osiowych.

Odkryj wyrafinowaną prostotę ESPRIT 2017 z jego rozszerzonymi strategiami frezowania i toczenia, krótszymi czasami obliczeń oraz nowymi funkcjami 3-osiowymi i wycinania elektroerozyjnego.


O firmie ESPRIT
ESPRIT jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do komputerowego wspomagania wytwarzania (CAM – computer-aided manufacturing). Oprogramowanie CAD/CAM ESPRIT, obsługujące usługi przetwarzania w chmurze jest kompatybilne z szeroką gamą obrabiarek z wielu sektorów przemysłu. Oferuje pełnozakresowe programowanie frezarek 2-5 osi, tokarek 2-22 osi, elektrodrążarek drutowych WEDM, maszyn wielozadaniowych, tokarko-frezarek, automatów wzdłużnych, maszyn z osią B oraz szybkiej obróbki 3- i 5-osiowej. Oferując certyfikowane postprocesory, dopasowany do obrabiarek G-kod oraz globalny program wsparcia klienta jest najwyższej jakości narzędziem do sterowania pracą obrabiarek.


O firmie DP Technology
DP Technology Corp., producent oprogramowania CAD/CAM ESPRIT posiada siedzibę główną w Camarillo w Kalifornii i zespoły projektowe w Kalifornii, we Florencji we Włoszech i w Berlinie w Niemczech. Oddziały sprzedaży i wsparcia technicznego znajdują się w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej.W celu uzyskania dodatkowych informacji o firmie DP Technology i oprogramowaniu ESPRIT zadzwoń pod numer telefonu +1 805 388 6000, wyślij email na adres esprit@dptechnology.com lub wejdź na stronę www.espritcam.com.


DP Technology Europe
MIBI
672 rue du Mas Verchant
34000 Montpellier
France
DUBREUIL Emilie
Phone : +33 467 15 40 41
Fax : +33 467 64 99 41
Emilie.dubreuil@dptechnology.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *