Diagnostyka

Duże łożyska walcowe od NSK

By  | 

Seria produktów NSKHPS (NSK High Performance Standard) została rozszerzona o duże, precyzyjne łożyska walcowe o średnicach zewnętrznych od 180 do 400 mm. Oferując dwukrotnie dłuższy okres żywotności w porównaniu do standardowych łożysk walcowych, jak również o 23% wyższe wartości nośności, nowe łożyska nadają się idealnie do użycia w wymagających zastosowaniach przemysłowych.

– Duże łożyska walcowe o średnicy zewnętrznej do 400 mm są obecnie dostępne w wysoko wydajnej serii NSKHPS «High Performance Standard».

Łożyska NSKHPS charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami obejmującymi wykorzystanie ultra czystej stali oraz zaawansowanej obróbki powierzchni tocznych pierścienia zewnętrznego i wałeczków. Dzięki tym cechom łożyska zapewniają znacząco wyższe wartości nośności dynamicznej oraz wydłużony okres eksploatacji.

Kolejną zaletą dużych łożysk walcowych NSKHPS jest fakt, że wykazują one większą tolerancję na błędy niewspółosiowości kątowej. W porównaniu do standardowych łożysk walcowych, które tolerują niewspółosiowość wału do 2 minut kątowych, seria NSKHPS może pracować przy niewspółosiowości sięgającej do 4 minut kątowych. Łożyska NSKHPS charakteryzują się również zwiększoną prędkością graniczną i bardzo wysoką precyzją pracy.

Łożyska NSKHPS stanowią idealne rozwiązanie dla coraz większej liczby klientów szukających komponentów napędowych oferujących dużą wydajność, wysokie prędkości obrotowe, kompaktowe wymiary i wyjątkowo długi okres eksploatacji. Wysokiej jakości obróbka powierzchni pomaga zachować niski współczynnik tarcia, co przekłada się na wyższą wydajność energetyczną łożysk. Co więcej, konstruktorzy maszyn mogą w wielu przypadkach wybierać mniejsze łożyska NSKHPS i w ten sposób tworzyć bardziej kompaktowe jednostki napędowe.

W chwili obecnej program NSKHPS, obejmując większość popularnych typów łożysk produkowanych przez firmę, jest praktycznie kompletny.


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl

NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *