Nowości produktowe

Dwie nowe serie przetwornic zasilania RS Pro

By  | 

W nowych seriach znajdą się moduły o wysokiej jakości w korzystnych cenach, w tym kompaktowe i zamknięte przetwornice AC/DC oraz zasilacze impulsowe do zastosowań medycznych.

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dostawcy produktów dla inżynierów, poinformowała o istotnym poszerzeniu oferty zasilaczy RS Pro. Pojawią się w niej dwie nowe serie kompaktowych przetwornic przeznaczonych do montażu w obudowach i na płytkach drukowanych. Objęte trzyletnią gwarancją urządzenia przeznaczone są dla projektantów rozwiązań.

Pierwsza z serii obejmuje kompaktowe zamknięte zasilacze impulsowe AC/DC przeznaczone do montażu w obudowie. Cechują się one niskim zużyciem energii oraz izolacją o wysokim poziomie bezpieczeństwa, zapewniając przy tym doskonałą niezawodność i długi czas eksploatacji. Zasilacze te mają sprawność do 87% i występują w wersjach o różnych napięciach wejściowych i wyjściowych oraz mocach, w tym 15 W, 25 W, 40 W oraz 60 W. Są to urządzenia Klasy II o podwójnej izolacji, mogące działać przy napięciu wejściowym 85–264 V AC lub 100–370 V DC w przypadku modeli od 15 do 40 W oraz przy napięciu wejściowym 90–264 V AC lub 122–370 V DC w przypadku modeli o mocy 60 W.

Wszystkie moduły posiadają certyfikat zgodności z RoHS i zabezpieczone są przed zwarciem na wyjściu, przepięciami i przetężeniami. Mają również certyfikaty zgodności z normami IEC/EN61000-4, CISPR22/EN55022, UL60950 i EN60950. Oznacza to, że można z nich korzystać w miejscach zagrożonych wystąpieniem zakłóceń elektromagnetycznych (EMI).

W drugiej serii znajdują się zatwierdzone do zastosowań medycznych zamknięte zasilacze impulsowe do montażu na płytkach drukowanych. Są to moduły dostarczające moc 5, 15 lub 25 W przy sprawności do 89% i niskim poborze energii w trybie oczekiwania — poniżej 0,1 W. Te urządzenia Klasy II o podwójnej izolacji mogą działać przy napięciu wejściowym 85–264 V AV lub 100–370 V DC.

Wymienione moduły przeznaczone są głównie do zastosowań medycznych. Mogą pracować w temperaturze od -40 do +70 C, cechują się niskim prądem upływu poniżej 100 µA i posiadają wzmocnioną izolację, która chroni przed napięciami do 4000 V AC. W celu zapewnienia ochrony zasilanych systemów oraz bezpieczeństwa pacjentów zastosowano w nich zabezpieczenie przed zwarciem wyjścia, przetężeniem i przepięciem. Spełniają one także wymagania norm dla konstrukcji medycznych EN60601-1 oraz ANSI/AAMI ES60601-1 (wydanie 3, 2×MOPP).

Zasilacze RS Pro z obu serii dostępne już są w firmie RS w krajach EMEA oraz w regionie Azji i Pacyfiku.


Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *