Nowości produktowe

e-spool flex: prowadzenie przewodów od źródła do urządzenia końcowego bez pierścienia ślizgowego

By  | 

Nowy zwijacz kablowy igus z prowadnicą ślimakową bezpiecznie prowadzi przewody do paneli operatorskich oraz linii montażowych

Prowadź przewody w bezpieczny sposób i w razie potrzeby szybko je schowaj – taki jest cel e-spool flex. Nowy zwijacz kablowy igus może prowadzić wszystkie rodzaje przewodów i węzy w celu przesyłania energii, mediów i danych bez zakłóceń. Zwiększa to bezpieczeństwo na ręcznych stanowiskach pracy i panelach operatorskich (z angielskiego Teach Pendant). Aby szybko zainstalować zwijacz kablowy, twórcy zdecydowali się na prowadnicę ślimakową. Przewód jest wkładany w kilku prostych krokach, a e-spool jest gotowy do użycia.

Aby móc elastycznie korzystać z narzędzi i paneli operacyjnych w produkcji, wymagają one odpowiednio długich przewodów i węży. Są one jednak często rozrzucone po podłodze hali, bez żadnej ochrony i stwarzają ryzyko potknięcia. Bębny przewodowe z pierścieniami ślizgowymi oferują rozwiązanie do przesyłania energii, ale często są dostępne tylko jako kompletny zestaw z nowym przewodem. Kolejna wada: szybka transmisja dużych ilości danych i mediów jest utrudniona lub nawet uniemożliwiona przez użycie pierścieni stykowych. Z tego powodu igus opracował e-spool flex, zwijacz kablowy z prowadnicą ślimakową. Nowy system do zwijania przewodów nie wymaga pierścienia ślizgowego, dzięki czemu przewody BUS’owe i węże do powietrza oraz cieczy mogą być prowadzone w sposób ciągły. “Użytkownik w łatwy sposób może zainstalować każdy, nawet konfekcjonowany przewód w systemie i w dowolnym momencie go wymienić na inny. Obniżamy w tej sposób koszty zapewniając pełnie bezpieczeństwo i funkcjonalność w miejscu pracy”, wyjaśnia Hubert Kowalczyk, manager produktu e-prowadniki firmy igus Sp. z o.o. W celu szybkiego montażu firma igus korzysta z prowadnicy ślimakowej, do której włożony jest przewód lub wąż. Prowadnica jest następnie wkładana do oprawy e-spool flex, w kilku prostych krokach. Oznacza to, że przewody można szybko zamontować oraz wymieniać.

Rozwijanie nawet do 15 metrów długości
Nowy e-spool flex jest dostępny w dwóch wersjach: ekonomicznej, z ręcznym nawijaniem przewodów oraz automatycznej, z blokadą położenia oraz sprężyną zapewniającą powrót systemu. Bęben e-spool flex jest dostępny w trzech rozmiarach dla przewodów o średnicy od 5 do 11 milimetrów i długości rozwijania od 5 do 15 metrów. Przewody można szybko wymienić w dowolnym momencie. Oprócz późniejszej integracji e-spool flex z istniejącym przewodem, igus oferuje również rozwiązanie bębna przewodowego, w pełni połączonego z przewodami chainflex, zaprojektowanymi specjalnie do zastosowań ruchomych. Dzięki licznym testom we własnym laboratorium testowym o powierzchni 3800 metrów kwadratowych, igus udziela unikalnej 36-miesięcznej gwarancji na wszystkie przewody.

Dzięki modułowemu e-spool flex, przewody możemy w łatwy sposób magazynować oraz rozwijać np. w zastosowaniu do paneli operatorskich do robotów przemysłowych (teach pendant). (Źródło: igus)

Dzięki modułowemu e-spool flex, przewody możemy w łatwy sposób magazynować oraz rozwijać np. w zastosowaniu do paneli operatorskich do robotów przemysłowych (teach pendant). (Źródło: igus)


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Szczepańska
Marketing Specialist

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
pszczepanska@igus.net

www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising
Anja Görtz-Olscher
PR and Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.net
agoertz@igus.net
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 4 150 pracowników na całym świecie. W 2018 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 748 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania


Znaki handlowe “igus”, “Apiro”, “chainflex”, “CFRIP”, “conprotect”, “CTD”, “drylin”, “dry-tech”, “dryspin”, “easy chain”, “e-chain”, “e-chain systems”, “e-ketten”, “e-kettensysteme”, “e-skin”, “e-spool“, “flizz”, “ibow”, “igear”, “iglidur”, “kineKIT”, “manus”, “motion plastics””, “pikchain”, “plastics for longer life”, “readychain”, “readycable”, “ReBeL”, “speedigus”, “triflex”, “robolink”, „xirodur” oraz “xiros” są zastrzeżonymi znakami towarowymi w Niemczech oraz innych krajach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *