Automatyka i mechanika

ecom prezentuje systemy czasu rzeczywistego do efektywnego zarządzania zasobami

By  | 

ecom, oddział firmy Pepperl+Fuchs zamierza skoncentrować się na zagadnieniach dotyczących śledzenia zasobów i automatyzacji w erze transformacji cyfrowej podczas trwania targów SPS IPC Drives 2017, odbywających się w Norymberdze w dniach od 28 do 30 listopada. W hali 7A na stoisku 330 firma ta, specjalizująca się w zakresie komunikacji przemysłowej, komputerów mobilnych i zabezpieczeń przeciwwybuchowych będzie demonstrowała sposoby implementacji i osiągania zysków z rozwiązań IIoT, włączając w to innowacyjne systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym oraz wydajnego, całościowego zarządzania zasobami.

W centrum uwagi znajdą się beacony Bluetooth Low Energy (BLE), Loc-Ex 01 do stref zagrożonych wybuchem ATEX / IECEx Zone 1 oraz Loc 01 do stref niezagrożonych. Beacony BLE, zaprojektowane specjalnie dla przedsiębiorstw z rozległymi terenami fabrycznymi i strefami zagrożonymi wybuchem, komunikują ludzi z sektorami, zasobami i systemami. Łączą dane cyfrowe i fizyczne w jedną jednostkę analizy biznesowej, pomagając kształtować cały łańcuch wartości tak, aby obniżyć koszty i jednocześnie zwiększyć wydajność.

Dzięki dołączeniu niewielkich beaconów BLE, zasoby stają się inteligentnymi, lokalizowalnymi obiektami mogącymi dostarczać dowolne informacje odnośnie np. temperatury czy poziomu napełnienia, a nawet reagować na zdarzenia w postaci naciśnięcia przycisku, zwiększenia jasności, uderzenia lub zmiany lokalizacji. Oprócz informacji przestrzennej, dodatkowe dane o parametrach lokalnych procesów mogą być przesyłane w czasie rzeczywistym. Ponadto, można definiować relacje sąsiedzkie i alarmy, na przykład możliwość kolizji lub przechowywania obok siebie obiektów niebezpiecznych.

11088-rsz_1ecom_tab-ex_01

Standard Bluetooth 4.1 zapewnia kompatybilność beaconów zarówno z popularnymi, jak i zabezpieczonymi przeciwwybuchowo tabletami i smartfonami, takimi jak Tab-Ex 01 i Smart-Ex 01. Wraz z odpowiednimi aplikacjami tworzą one kompleksowy system do dowolnej strategii digitalizacji. Beacony BLE stanowią część komunikujących się bezprzewodowo, zabezpieczonych przeciwwybuchowo rozwiązań obejmujących smartfony, tablety, peryferia oraz aplikacje i oprogramowanie. Na stoisku ecom i Pepperl+Fuchs odwiedzający będą mogli zapoznać się z całą platformą Mobile Worker obejmującą duży wybór sprzętu i oprogramowania.


Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.


Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
www.pepperl-fuchs.com

Pepperl+Fuchs Sp. z.o.o.
Al. Krakowska 131
02-180 WARSCHAU
Poland
SALES DEPARTMENT
Phone : +48 22 3988 125
Fax : +48 22 8866 127
tbelenkova@pl.pepperl-fuchs.com

Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
Tel.:+49 (0) 621 776-1111
Fax: +49 (0) 621 776-271111
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 (0) 621 776-1215
Fax : +49 (0) 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *