Nowości produktowe

Elastyczne rozwiązanie do zastosowań przemysłowych – przełączniki wandaloodporne.

By  | 

Firma RS Components (RS), marka handlowa należąca do Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, oferuje wandaloodporne przełączniki z serii ALCOSWITCH firmy TE Connectivity (TE) — czołowej firmy w branży złączy i czujników. Wandaloodporne przełączniki ALCOSWITCH TE to, zapewniające elastyczność zastosowań rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i niezawodności. Jest stosowane w różnych układach przeznaczonych do montażu panelowego, np. w kioskach, automatach biletowych i innych automatach do sprzedaży, a także w urządzeniach przemysłowych, windach, schodach ruchomych, przyrządach oraz sprzęcie komunikacyjnym i sterującym.

Przełączniki wandaloodporne ALCOSWITCH TE to odporne na wandalizm rozwiązanie, w którym zastosowano nakrętkę mocującą, dostępną z tyłu panelu. Są to przełączniki klasy IP67, dostępne w różnorodnych rozmiarach paneli, w tym 16, 19 i 22 mm, oraz w jedno- i wielobiegunowych konfiguracjach.

Przełączniki są wyposażone w łatwy w obsłudze interfejs z dużymi przyciskami i opcjonalnym wskaźnikiem LED do podświetlenia przełącznika w różnych kolorach m.in. białym, czerwonym, żółtym, zielonym i niebieskim. Diody LED zapewniają dodatkową wizualną elastyczność dzięki różnym symbolom przycisków, takim jak nieruchomy i ruchomy pierścień, punkt lub logo zasilania. Dostępne są różne rodzaje przełączników ze względu na konstrukcję, takie jak jednobiegunowy chwilowy, jednobiegunowy on/off, dwubiegunowy chwilowy i dwubiegunowy on/off.

Zakres temperatur operacyjnych wynosi od -20 do 55 °C, element wykonawczy jest wykonany ze stali nierdzewnej, styki są powlekane srebrem lub złotem, a zaciski są uszczelniane silikonem. Zarówno jeśli chodzi o przełączniki 19 mm, jak i 22 mm są one zgodne z różnymi normami, takimi jak RoHS UE oraz dyrektywą REACH i spełniają wymogi UL (E46765).


O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym do 31 marca 2015 osiągnęła dochody w wysokości 1,27 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.


About TE Connectivity
TE Connectivity is a $12 billion global technology leader. Our connectivity and sensor solutions are essential in today’s increasingly connected world. We collaborate with engineers to transform their concepts into creations — redefining what’s possible using intelligent, efficient and high-performing TE products and solutions proven in harsh environments. Our 75,000 people, including over 7,000 engineers, partner with customers in close to 150 countries across a wide range of industries. We believe EVERY CONNECTION COUNTS.


Trademarks
TE Connectivity, TE and EVERY CONNECTION COUNTS are trademarks of the TE Connectivity family of companies.


Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *