Wydarzenia

EMERSON otwiera w Łodzi rozbudowaną fabrykę zaworów ASCO

By  | 

W związku z nową inwestycją koncernu Emerson spodziewany jest wzrost zatrudnienia W środę,tj.19 kwietnia 2017,w Łodzi odbyło się otwarcie nowej części dynamicznie rozwijającej się jednostki Emersona, produkującej przemysłowe zawory ASCO™. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział m.in. przedstawiciele zarządu firmy oraz przedstawiciele władz miasta Łódź i z prezydent Hanną Zdanowską na czele.

Zakład Emerson istnieje w Łodzi od 1996 r. Firma rozpoczęła działalność w dawnym budynku technicznym POLMO, który został zaadaptowany na cele produkcyjne. Przez kolejne lata obiekt był rozbudowywany do powierzchni ponad 7 tys. m2. Zakończona właśnie inwestycja, która kosztowała koncern ponad 20 mln złotych, zwiększyła jego powierzchnię o kolejne 6,5 tys. m2.

Obecnie fabryka zatrudnia 400 pracowników, jednak – jak poinformował dyrektor operacyjny łódzkiej fabryki, Dariusz Gębarowski –w związku z podwojeniem powierzchni zakładu, Firma planuje sukcesywne zwiększenie zatrudnienia wraz ze wzrostem zamówień klientów.
Emerson posiada w Europie siedem fabryk ASCO, a na całym świecie 16. Dzięki nowej inwestycji łódzka fabryka będzie największą fabryką marki ASCO w Europie.


O firmie Emerson:
Firma Emerson (NYSE: EMR) z siedzibą w St. Louis, w Missouri (USA) jest globalnym liderem dostarczającym równocześnie technologię i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego i konsumenckiego z całego świata. Firma działa w pięciu segmentach biznesowych z zakresu zarządzania procesami, automatyki przemysłowej, systemów zasilania, technologii klimatycznych oraz rozwiązań dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. Jej sprzedaż w roku 2015 wyniosła 22,3 mld USD.Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.Emerson.com.


Emerson Automation Solutions | Szturmowa 2A | Warsaw | PL 02-678 | Poland
Kwiatkowski Lukasz
Phone : +48224589281
Lukasz.Kwiatkowski@Emerson.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *