Nowości produktowe

EPLAN Cogineer Advanced Automatyzacja w chmurze

By  | 

Podczas targów Hannover 2018 Firma EPLAN zaprezentowała nowy produkt EPLAN Cogineer Advanced oferujący możliwość automatyzacji, który będzie oferowany w oparciu o model „Software as a Service” (SaaS). EPLAN Cogineer jest podzielony na dwa obszary funkcjonalne: Designer i Project Builder, które będą mogły być wykorzystywane tylko jako rozwiązania w chmurze obliczeniowej z oddzielnymi licencjami. Bezpieczeństwo danych jest oczywiście zapewnione: prawa użytkownika w obszarze Designer, w którym definiowane są zestawy reguł i makra do automatycznego tworzenia schematów, można jasno zdefiniować za pomocą nowej funkcji Rights Management.

Użytkownicy zalogowani do Cogineer Project Builder uzyskują dostęp do autoryzowanych dla nich konfiguracji, wybierają opcje i warianty, a następnie generują zawartość projektu za pomocą jednego kliknięcia.

Na tegorocznych targach w Hanowerze, firma EPLAN zapowiedziała kolejny etap rozbudowy oprogramowania do automatyzacji. EPLAN Cogineer Advanced oferuje rozszerzoną funkcjonalność w zakresie interfejsów i instancji poprzez oddzielne licencjonowanie dwóch obszarów funkcjonalnych, Designer i Project Builder. Modele utworzone w Designer mogą być teraz edytowane tylko w programie Designer przez grupę użytkowników, którzy uzyskali do nich dostęp za pośrednictwem nowej funkcji Rights Management. Stanowi to kluczowy aspekt w odniesieniu do bezpieczeństwa danych. Kolejną interesującą funkcją jest nowy model biznesowy. Nadchodząca wersja 2.8, która prawdopodobnie będzie dostępna pod koniec lata 2018 roku, będzie mogła być wykorzystana jako usługa oparta na chmurze obliczeniowej.

12008_Cogineer Advanced_EN

Interfejs XML do integracji procesów

EPLAN Cogineer Advanced zawiera interfejs importowania oparty na formacie XML. Za jego pomocą można importować pełne konfiguracje, w tym wszystkie zestawy wartości. Daje to dużą korzyść użytkownikom, a oprogramowanie może być szybko zintegrowane z procesami oraz istniejące dane do automatycznego tworzenia schematów mogą być nadal używane. W praktyce oznacza to dodatkową oszczędność czasu, dzięki unikaniu podwójnego przechowywania i wprowadzania danych.

Dynamiczna konfiguracja

Kolejną nową funkcją w EPLAN Cogineer Advanced jest możliwość włączania typowych elementów. Podczas procesu konfiguracji użytkownicy mogą dynamicznie wybierać, które częściowe funkcje lub obwody chcą wykorzystać w charakterystyce strukturalnej projektu. Obsługiwanych jest również wiele funkcji częściowych i pełnych. Włączanie tych typowych elementów może być również bezpośrednio kontrolowane poprzez import danych XML utworzonych podczas procesu. Największą korzyścią z włączania typowych elementów jest to, że pełna konfiguracja nie musi być tworzona dla każdego wariantu i struktury projektu docelowego. Stanowi to ogromną zaletę szczególnie w projektowaniu instalacji, gdzie często struktura dokumentacji z jednego projektu nie pasuje do żadnego innego. Inżynierowie i integratorzy systemów oszczędzają dużo czasu, mogąc ponownie wykorzystać część konfiguracji.

System “myśli”

Wprowadzenie zależności logicznych i formuł zostanie znacznie uproszczone we wszystkich wersjach EPLAN Cogineer. Nowy Formula Assistant zapewni obsługę tych logicznych warunków i formuł, a zatem cała znajomość relacji dla funkcji lub grupy funkcyjnej może być wprowadzana jeszcze łatwiej i przede wszystkim, bez błędów. W zależności od typu zmiennych konfiguracyjnych oferowane będą tylko dozwolone operandy dla danego typu. Równocześnie, Formula Assistant sugeruje wszystkie dostępne nazwy zmiennych na bieżąco, podczas ich wprowadzania. Nie ma dzięki temu ryzyka popełnienia błędów literowych podczas wprowadzania danych, co zapewnia stałą i wysoką jakość pracy nad projektem.

Więcej informacji: www.eplancogineer.com


Eplan Software & Service

EPLAN Software & Service jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług w zakresie rozwoju systemów CAx oraz konfiguracji i rozwiązań z zakresu mechatroniki, oferujący również klientom doradztwo w zakresie optymalizacji ich procesów inżynieryjnych. Dostarcza zarówno standaryzowane, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP i PLM/PDM zapewniające spójność danych na etapie projektowania, przetwarzania zamówień i produkcji. Czynnikami zapewniającymi firmie sukces w zakresie inżynierii są spójna orientacja na potrzeby klienta, globalny system wsparcia technicznego oraz innowacyjność i doświadczenie w projektowaniu interfejsów. Jako dostawca globalny, EPLAN wspiera około 45.000 klientów z ponad 120.000 instalacji, oferując wysokiej jakości produkty pozwalające na maksymalne zwiększenie wydajności.

Firma EPLAN została założona w 1984 roku i wchodzi w skład grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group prowadzi działalność w 18 zakładach produkcyjnych i 78 oddziałach międzynarodowych. Cała grupa zatrudnia ponad 11,500 osób i osiągnęła w 2015 roku przychody wynoszące około 2,2 miliarda euro. Po raz ósmy z rzędu została w 2016 roku uhonorowana tytułem “Top German Employer”. Dodatkowo, Friedhelm Loh Group uzyskał tytuł “Top vocational trainer” w badaniach prowadzonych przez Deutschland Test i Focus Money.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.eplan.de i www.friedhelm-loh-group.com.

www.eplan.pl


AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl

EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@eplan.de
www.eplan.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@eplan.de


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *