IT

EPLAN Cogineer przenosi się do chmury obliczeniowej

By  | 

EPLAN Cogineer, po raz pierwszy zaprezentowany na targach Hannover Messe, jest teraz pełnoprawnym członkiem Platformy EPLAN. To oprogramowanie do łatwego i szybkiego generowania schematów elektrycznych i projektów z zakresu pneumatyki i hydrauliki, pozwalające dodatkowo zwiększyć poziom automatyzacji. Na targach SPS IPC Drives, firma EPLAN zorganizowała pokaz przedpremierowy swojej pierwszej aplikacji w chmurze obliczeniowej. EPLAN Cogineer, bazujący na Microsoft Azure, zaoferuje teraz wartość dodaną rozwiązania inżynieryjnego bazującego na chmurze.

11277_Cogineer Login EN

EPLAN Cogineer stanowi innowację w automatyce pod każdym względem. To oprogramowanie, opracowane przez firmę EPLAN do automatycznego generowania schematów, przenosi się obecnie do chmury obliczeniowej. Na pokazie przedpremierowym, odbywającym się na targach SPS IPC w Norymberdze w Niemczech, EPLAN Cogineer w wersji opartej na chmurze obliczeniowej, został zaprezentowany po raz pierwszy. Oprogramowanie EPLAN, współpracujące z Microsoft Azure może zaoferować zupełnie nową wartość dodaną – począwszy od bezpieczeństwa i możliwości ogólnoświatowego dostępu do danych po łatwe dostarczenie rozbudowanej infrastruktury IT. Microsoft Azure daje możliwość zapisu, archiwizacji i kontroli wersji bez angażowania czasu użytkowników czy nawet konieczności posiadania przez nich szczegółowej wiedzy. Jednocześnie, kluczowa pozostaje łatwość obsługi EPLAN Cogineer: każdy użytkownik EPLAN może rozpocząć pracę natychmiast, bazując na istniejących makropoleceniach oraz tworzyć zbiory reguł i konfiguratory bez znajomości programowania. Koncepcja sprzedaży, którą wykorzystuje EPLAN jest innowacyjna i całkowicie nowa, dzięki nowej subskrypcji licencji oprogramowania. Klienci zyskują na łatwości rozpoczęcia pracy z EPLAN Cogineer i wyeliminowaniu ryzyka inwestycyjnego. Licencje mogą być używane dynamicznie lub tymczasowo w zależności np. od liczby zleceń wpływających do firmy.

EPLAN Cogineer jest podzielony na dwa obszary funkcjonalne: Designer i Project Builder. Drugim z jest interfejs użytkownika, automatycznie tworzony w oparciu o zmienne konfiguracyjne. Jest to pierwsza tego typu technika stosowana w branży elektrotechnicznej. Użytkownicy systemu podczas ostatniej fazy pilotażowej byli pod wrażeniem, tym samym potwierdzając słuszność tej koncepcji rozwoju. Firma AB Graphic International z siedzibą w Bridlington w Wielkiej Brytanii, testowała EPLAN Cogineer i w chwili obecnej posiada kilka licencji. Ken Lomas, inżynier systemów sterowania z AB Graphic International, powiedział: „Używając EPLAN Cogineer na kilku maszynach, podczas gdy kolega pracował tradycyjnymi metodami, byłem w stanie wykonać zestaw rysunków w czasie 5-10 minut. Normalnie zajmuje to 6 godzin. Kolejną korzyścią oferowaną przez EPLAN Cogineer jest uniknięcie potencjalnych błędów.”

Jungheinrich Logistics, jedna z czołowych firm intralogistycznych, również polega na nowym oprogramowaniu. Michael Reising, szef działu Development Electrical Engineering w Jungheinrich Projektlösungen w Offenbach w Niemczech, wyjaśnia: „Nasze doświadczenia z EPLAN Cogineer były bardzo pozytywne w fazie testów. Wraz z kolegami, byliśmy w stanie natychmiast rozpocząć prace bez czasochłonnego procesu zaznajamiania się, a konsultanci EPLAN wspierali nas poradami praktycznymi. Stało się oczywiste, że EPLAN Cogineer jest doskonale dopasowany do naszych potrzeb w zakresie konfiguracji. Dlatego też, wprowadziliśmy na stałe EPLAN Cogineer w Offenbach, a całe wdrożenie zostało zakończone w ciągu zaledwie kilku dni.”

Dane w chmurze

Obszary funkcjonalne Designer i Project Builder rozpoczynają teraz swoje działanie bezpośrednio w chmurze. Rejestracja użytkownika i konfiguracja są łatwe, ponieważ są osadzone w Platformie EPLAN. Biblioteki i konfiguratory są dostarczane przez Microsoft Azure lub zapisywane w chmurze, dzięki czemu każdy zaangażowany ma dostęp do najbardziej aktualnego stanu projektu z dowolnego miejsca na świecie. Jest to najnowocześniejsza metoda pracy. Dodatkową korzyścią dla firm jest to, że zarządzanie i czynności IT, takie jak tworzenie kopii zapasowych są przeniesione z użytkownika do chmury. Nie ma dzięki temu konieczności posiadania w firmie serwerów ani zatrudniania administratorów, a użytkownicy zawsze pracują z najnowszą wersją EPLAN Cogineer.

Więcej informacji: www.eplancogineer.pl 

11277_Cogineer Cloud Project Builder EN

11277_Cogineer Cloud Designer EN

Eplan Software & Service

EPLAN Software & Service jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług w zakresie rozwoju systemów CAx oraz konfiguracji i rozwiązań z zakresu mechatroniki, oferujący również klientom doradztwo w zakresie optymalizacji ich procesów inżynieryjnych. Dostarcza zarówno standaryzowane, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP i PLM/PDM zapewniające spójność danych na etapie projektowania, przetwarzania zamówień i produkcji. Czynnikami zapewniającymi firmie sukces w zakresie inżynierii są spójna orientacja na potrzeby klienta, globalny system wsparcia technicznego oraz innowacyjność i doświadczenie w projektowaniu interfejsów. Jako dostawca globalny, EPLAN wspiera około 45.000 klientów z ponad 120.000 instalacji, oferując wysokiej jakości produkty pozwalające na maksymalne zwiększenie wydajności.

Firma EPLAN została założona w 1984 roku i wchodzi w skład grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group prowadzi działalność w 18 zakładach produkcyjnych i 78 oddziałach międzynarodowych. Cała grupa zatrudnia ponad 11,500 osób i osiągnęła w 2015 roku przychody wynoszące około 2,2 miliarda euro. Po raz ósmy z rzędu została w 2016 roku uhonorowana tytułem “Top German Employer”. Dodatkowo, Friedhelm Loh Group uzyskał tytuł “Top vocational trainer” w badaniach prowadzonych przez Deutschland Test i Focus Money.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.eplan.de i www.friedhelm-loh-group.com.

www.eplan.pl

AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl

EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@eplan.de
www.eplan.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@eplan.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *