Wydarzenia

EVRY stworzy największe w Skandynawii Centrum Kompetencji i Big Data

By  | 

EVRY przejął Findwise, aby stworzyć najwieksze w skandynawii Centrum Kompetencji i Big Data.

EVRY, największy norweski integrator i dostawca rozwiązań dla sektora finansowego przejął Findwise AB, skandynawskiego dostawcę zaawansowanych wyszukiwarek, usług analitycznych i Big Data, działającego od 6 lat także na polskim rynku. EVRY i Findwise połączą swoje możliwości, aby wspierać swoich klientów w osiągnięciu szybszego i bardziej precyzyjnego procesu decyzyjnego.

Findwise zatrudnia 120 specjalistów, działa jako niezależna od dostawców firma, oferując sprawdzoną metodologię, własne rozwiązanie Findwise i3 oraz wiedzę w zakresie identyfikowania, analizowania i działania na podstawie zaawansowanego wyszukiwania i analizy danych.

Findwise współpracuje z wieloma dostawcami technologii Big Data  oraz świadczy specjalistyczne usługi konsultingowe na platformach takich jak Solr, Elastic, Microsoft, IBM Watson, Splunk, ThoughtSpot.

„Łącząc nasze mocne strony, staniemy się siłą napędową na atrakcyjnym rynku zaawansowanych analiz, sztucznej inteligencji i Big Data. Nasi klienci zyskają dostęp do skalowalnych systemów zdolnych do zrozumienia, wnioskowania i uczenia się na podstawie danych, które będą dostarczane ze standardowym interfejsem, sprawdzoną metodologią wdrożenia i najlepszymi praktykami. Wykorzystując oparte na technologii wyszukiwania analizy kognitywne dostarczone przez EVRY i Findwise, zapewnimy klientom usługi, które pomogą im jeszcze bardziej zyskać na znaczeniu w erze cyfrowej”, komentuje Björn Ivroth, prezes zarządu EVRY.

„Findwise od 12 lat pracuje z metodologią wykorzystania sztucznej inteligencji w odniesieniu do obszernych i niestrukturalnych zbiorów danych. Teraz, mając wsparcie EVRY, będziemy w stanie zwiększyć eksport usług specjalistycznych do krajów skandynawskich oraz  znacznie poszerzyć zakres oferowanych przez nas produktów i usług także na rynku polskim”, komentuje Paweł Wróblewski, od 6 lat odpowiedzialny za oddział Findwise w Warszawie.


O EVRY ASA

EVRY jest jednym z wiodących dostawców usług i oprogramowania IT w Skandynawii i ma około 10 000 klientów w sektorze prywatnym i publicznym. Codziennie ponad pięć milionów osób w Skandynawii korzysta z rozwiązań dostarczanych przez EVRY.

EVRY odnotował obrót w wysokości 12,6 miliarda SEK w 2017 roku i zatrudnia około 8 500 pracowników w ośmiu krajach. Jej główna siedziba znajduje się w Fornebu na obrzeżach Oslo, a firma jest notowana na giełdzie w Oslo.

www.evry.com


O FINDWISE AB

Findwise została założona w 2005 r; ma biura w Sztokholmie, Göteborgu, Kopenhadze, Warszawie i Helsinkach. Findwise została uznana za jedno z najlepszych miejsc pracy – jest laureatem Great Place to Work w Europie oraz dostała nagrodę Gazeli jako szybko rozwijająca się firma. W 2017 r. Findwise osiągnął przychód w wysokości 106,7 mln SEK i EBITDA w wysokości 9,9 mln SEK.

www.findwise.com


Źródło: https://cognitive.evry.com/press-release/


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *