IT

Firma Hexagon podpisuje umowę kupna MSC Software

By  | 

Firma Hexagon podpisuje umowę kupna MSC Software, wiodącego dostawcy programów (symulacyjnych) komputerowego wspomagania inżynieryjnego (CAE).

Hexagon AB, wiodący światowy producent technologii z zakresu przetwarzania danych dotyczących wydajności i jakości produkcji w wielu gałęziach przemysłowych oraz w aplikacjach z dziedziny geoinformacji, ogłosił zawarcie umowy kupna MSC Software (“MSC”), wiodącego dostawcy rozwiązań komputerowego wspomagania inżynieryjnego (CAE), w tym oprogramowania symulacyjnego dla wirtualnych produktów i do rozwoju procesu produkcyjnego.

Analizy symulacyjne firmy MSC umożliwiają klientom optymalizację projektowania w celach produkcyjnych, zapewniając ciągłość produkcji, jakość produktu oraz jego trwałość. Dzięki zakupowi firmy MSC Hexagon zwiększa możliwości połączenia zazwyczaj osobnych faz projektowania i produkcji poprzez integrację rzeczywistych danych wygenerowanych na hali produkcyjnej z danymi symulacyjnymi, aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości klienta odnośnie poznania i poprawy ograniczeń projektowych oraz problemów produkcyjnych przed rozpoczęciem produkcji.

“Firma MSC zmienia reguły gry w naszej misji związanej z dostarczaniem użytecznych informacji o procesach produkcyjnych, przybliżając nas do realizacji naszej wizji inteligentnej fabryki w tak wymagających dyskrecji branżach, jak przemysł motoryzacyjny i lotniczy” – mówi prezes i dyrektor firmy Hexagon Ola Rollén. “Możemy wykorzystać dane generowane przez oddział MI, aby udoskonalić wybór projektów oraz procesy poprzedzające produkcję. Nabycie firmy, dzięki naszemu oddziałowi PPM, otworzy przed MSC nowe rynki i punkty kontaktowe – dodaje Ola Rollén.

Siedziba MSC znajduje się w miejscowości Newport Beach w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Firma w 20 krajach zatrudnia ponad 1200 wysoce wykwalifikowanych profesjonalistów. Marka od ponad 50 lat buduje swoją reputację i pozycję na rynku, m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i elektronicznym.

Najważniejsze Fakty:

  • Cena nabycia wynosi 834 MUSD (milionów dolarów amerykańskich) bez uwzględniania środków pieniężnych i zadłużenia (Wartość Przedsiębiorstwa).
  • W roku 2016 firma MSC wygenerowała sprzedaż proforma na poziomie 230 MUSD, z wysoką rentownością i wysokimi stałymi dochodami.
  • Zakup firmy jeszcze bardziej wzmocni strategię Hexagon dotyczącą stworzenia inteligentnej fabryki poprzez dostarczanie przedsiębiorstwom rozwiązań obejmujących cały proces produkcji.
  • Transakcja zostanie w pełni sfinalizowana w placówkach bankowych. Hexagon zakłada utrzymanie wskaźnika długu do EBITDA na poziomie nie wyższym niż 2,5.
  • Zakończenie transakcji (zamknięcie) podlega formalnym zatwierdzeniom oraz innym zwyczajowym warunkom sprzedaży. Przewiduje się, że nastąpi to w kwietniu b.r.
  • Bezgotówkowe korekty alokacji ceny nabycia (ang. Purchase Price Allocations) wyniosą ok. 10 MEUR w związku z utratą wartości pokrywających się technologii oraz ok. 20-30 MEUR w związku z korektą ustalenia przychodu z przyszłych okresów (haircut) i zostaną ujęte w rachunku zysków i strat za rok 2017.
  • Koszty transakcji środków pieniężnych wyniosą ok. 2 MEUR.
  • MSC przyczyni się do wzrostu zysków Hexagon po zamknięciu transakcji.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z:

Maria Luthström,
Investor Relations Manager (dyrektor ds. relacji inwestorskich),
Hexagon AB,
+46 8 601 26 27,
ir@hexagon.com

Kristin Christensen,
Chief Marketing Officer (dyrektor ds. marketingu),
Hexagon AB,
+1 404 554 0972,
media@hexagon.com

Niniejsze informacje Hexagon AB jest zobowiązany podać do publicznej wiadomości zgodnie z z wymogami określonymi w rozporządzeniu UE w sprawie nadużyć na rynku. Niniejsze informacje zostały przekazane do publikacji przez wyżej wymienioną osobę kontaktową o godzinie 8:00 czasu środkowoeuropejskiego dnia 2 lutego 2017 roku.

Hexagon jest wiodącym światowym dostawcą technologii informacyjnych, które zwiększają wydajność i jakość w wielu gałęziach przemysłowych oraz w aplikacjach z dziedziny geoinformacji.

Rozwiązania firmy Hexagon obejmują sondy, oprogramowanie, wiedzę specjalistyczną i proces obsługi klienta w inteligentne ekosystemy informacji, które dostarczają użytecznych informacji. Informacje te wykorzystywane są w wielu strategicznych sektorach przemysłowych.

Hexagon (firma notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ pod symbolem: HEXA B) zatrudnia ponad 16 000 pracowników w 46 krajach, a wpływy ze sprzedaży netto wynoszą około 3 miliardów euro.


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *