Nowości produktowe

Firma NSK prezentuje nową generację śrub kulowych zgodną z normami DIN

By  | 

Firma NSK wykorzystała ostatnią wystawę EMO 2017 w Hanowerze jako miejsce prezentacji dla licznych innowacyjnych produktów zaprojektowanych w celu poprawy wydajności obrabiarek. Wśród najważniejszych prezentowanych rozwiązań znalazła się nowa generacja śrub kulowych zgodna ze standardem DIN. Cichobieżne śruby kulowe o wysokiej prędkości pracy nie tylko są w stanie sprostać specyficznym wymaganiom europejskich aplikacji obróbki skrawaniem, ale także są w pełni zgodne z normą DIN69051 (ISO3408) w zakresie wymiarów, jak i klas tolerancji.

Fot.: firma NSK zaprezentowała podczas targów EMO 2017 serie śrub kulowych nowej generacji zgodnych z normami DIN.

Fot.: firma NSK zaprezentowała podczas targów EMO 2017 serie śrub kulowych nowej generacji zgodnych z normami DIN.

Produkowane w wersjach o średnicy wałka od 32 mm do 63 mm i zakresie skoku od 10 mm do 40 mm, nowe, do wysokich prędkości, cichobieżne śruby kulowe opracowane pod zastosowanie u europejskich producentów obrabiarek zapewniają współczynnik prędkości pracy rzędu 160 000 dn (średnica wału d x prędkość obrotowa n). Ten poziom wydajności oznacza, że mogą być wykorzystywane bez żadnych ograniczeń do aplikacji szybkiego skrawania HSM, gdzie wymagana jest także bardzo wysoka precyzja.

Charakterystyka płynnej pracy nowych śrub kulowych stanowi także nowy punkt odniesienia, ustalający optymalne warunki wstępne dla występowania najmniejszych możliwych wibracji w systemie liniowym, przy jednoczesnym ograniczeniu poziomu hałasu. Jednym z głównych czynników, które przyczyniły się do powstania tak korzystnej kombinacji charakterystyk są deflektory kulek, nowo opracowane tak, żeby były odpowiednie dla nowej serii.

Firma NSK opracowuje śruby kulowe dla obrabiarek od 1960 r. Obecnie portfolio produktów stale się poszerza, oferując średnice wałków od 4 do 200 mm, jak również liczne typy produktów dla specyficznych wymagań, takich jak ekstremalnie niski poziom hałasu, krótkie skoki i maksymalna precyzja pozycjonowania.


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2017 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 950 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3600 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2017 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *