Wydarzenia

Firma NSK przekazuje 20.000 € na rzecz UNICEF

By  | 

Tak jak w 2016 r., również w tym roku firma NSK zrezygnowała z prezentów świątecznych dla europejskich klientów na rzecz przekazania 20.000 € humanitarnej organizacji charytatywnej UNICEF, która niestrudzenie pracuje na całym świecie, chroniąc dzieci i ich rodziny przed zagrożeniami.

„Bardzo poważnie traktujemy koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu” – mówi dr Jürgen Ackermann, CEO NSK Europe Ltd. „Jako beneficjenta tegorocznej darowizny wybraliśmy organizację UNICEF, ponieważ zapewnia ona niezbędną pomoc humanitarną i rozwojową dla dzieci i rodzin w krajach rozwijających się na całym świecie. Zdecydowaliśmy w tym roku, że dotacja powinna wesprzeć Sudan Południowy. Jestem pewien, że klienci zrozumieją naszą decyzję o wyborze darowizny zamiast tradycyjnych korporacyjnych prezentów świątecznych i dołączą do nas, wspierając działania UNICEF w skali globalnej.”

Konflikt w Sudanie Południowym, który wybuchł w 2013 r., przyniósł katastrofalne skutki dla ludności. Kobiety i dzieci narażone są na bezpośrednie ryzyko przemocy, wysiedlenia, głodu i choroby zagrażające życiu. Działania UNICEF w Sudanie Południowym obejmują przeprowadzanie badań przesiewowych oraz przeciwdziałanie skutkom niedożywienia u dzieci, a także zabezpieczenie wody zdatnej do picia i urządzeń sanitarnych. Dzieci są szczepione, a dzieci bez swoich bliskich rejestrowane, aby mogły ponownie połączyć się ze swoimi rodzinami. Ponadto z powodu dużej liczby dzieci, które musiały przerwać edukację, powstała inicjatywa UNICEF «Back to Learning», mająca na celu odbudowę setek zniszczonych sal lekcyjnych i zapewnienie dostępu do nauki tysiącom dzieci zmuszonych do opuszczenia szkoły.

Przykładem tego, jak UNICEF może wykorzystać darowiznę NSK, jest nabycie 54.545 porcji pasty z orzeszków ziemnych. Ten podstawowy produkt żywnościowy zapewnia około 500 kalorii oraz niezbędne witaminy i pierwiastki śladowe. Każde niedożywione dziecko otrzymywałoby takie trzy pakiety dziennie przez 4-6 tygodni.


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2017 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 950 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.
W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3600 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2017 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *