Nowości produktowe

Firma RS Components dodaje kompaktowy oscyloskop 20 MHz do serii urządzeń marki RS Pro

By  | 

Nowe urządzenie RS Pro 2205A-20 to w pełni funkcjonalny oscyloskop w małej obudowie i przystępnej cenie.

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dostawcy produktów dedykowanych inżynierom, wprowadziła do oferty ultrakompaktowy oscyloskop o wymiarach podstawy porównywalnych z paszportem i grubości zaledwie 19 mm. Nowe urządzenie RS Pro 2205A-20 to najmniejszy z oscyloskopów z serii RS Pro. Podłączany i zasilany przy użyciu złącza USB oferuje pasmo 20 MHz oraz generator arbitralnych przebiegów falowych. Dzięki tym funkcjom jest to idealny oscyloskop dla mobilnych inżynierów: wystarczająco mały, aby zmieścić go w torbie z laptopem oraz zapewniający funkcje i wydajność tradycyjnego oscyloskopu warsztatowego.

Urządzenie zapewnia parametry techniczne, takie jak: maksymalna częstotliwość próbkowania 200 MS/s, zwiększona programowo rozdzielczość do 12 bitów oraz szybkie przesyłanie strumieniowe USB do 1 MS/s do przechwytywania przebiegów generatora falowego o długości do 100 milionów próbek. Zakres wejść skalowalny od ±50 mV do ±20 V. Doskonała integralność sygnałowa, zakłócenia poniżej 150 mikrowoltów RMS oraz zniekształcenia harmoniczne -50 dB sprawiają, że jest to doskonałe urządzenie do szerokiej gamy zastosowań cyfrowych i analogowych. Wbudowane źródło sygnałowe może działać jako standardowy generator sygnałów (sinusoidalnych, prostokątnych, trójkątnych itp.) z programowalną funkcją przeszukiwania (Sweep), lub jako 12-bitowy generator arbitralnych przebiegów falowych 1,5 MS/s.

Pomimo niewielkich rozmiarów, ten dwukanałowy oscyloskop zapewnia wiele funkcji w standardzie, takich jak analizator widma FFT, segmentowa pamięć przechwytywania na 16 tys. próbek, kanały obliczeniowe, automatyczne pomiary w dziedzinie czasowej i częstotliwościowej, trwałe kolory i tryby wyświetlania XY, a także testowanie ograniczenia maskowania. Zaawansowane wyzwalanie cyfrowe umożliwia uzyskanie przebiegów o dużej stabilności i dokładnej rozdzielczości z pojedynczym progiem LSB. Funkcja dekodowania szeregowego (magistrala CAN, magistrala LIN, SPI, I2C, I2S, UART i inne) umożliwiają wyświetlanie wyników w formie tabelarycznej oraz kolorowym formacie graficznym oraz używanie wydajnych funkcji filtrowania, wyszukiwania i eksportowania. Bezpłatne oprogramowanie do systemów Microsoft Windows 7, 8 i 10 można uruchomić na komputerze, a następnie dostosować wymiary okna do własnych potrzeb. Przechwycone przebiegi można łatwo wydrukować w celu ich dołączenia do raportów, udostępnienia współpracownikom lub eksportu danych do analizy.

Nowy oscyloskop RS Pro 2205A-20 jest obecnie dostępny w firmie RS w krajach EMEA oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Cena obejmuje cały sprzęt oraz funkcje programowe opisane powyżej, dwie przełączane sondy oraz 5-letnią gwarancję.


O RS Components

RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Działając w 32 krajach, oferujemy ponad 500 000 produktów w Internecie, katalogach i punktach sprzedaży ponad milionowi klientów, dostarczając około 50 000 paczek dziennie. Dostarczamy produkty
z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2017 osiągnęła dochody w wysokości 1,51 mld funtów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.


Kontakt dla prasy:

RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on Linkedin
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:

Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *