Nowości produktowe

Firma RS Components powiększa ofertę przełączników do montażu na płytkach drukowanych i do montażu panelowego firmy C&K

By  | 

Szeroki wybór przełączników elektromechanicznych oraz przycisków zapewniających wysoką niezawodność i doskonałą jakość w pełnej gamie zastosowań przemysłowych

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dostawcy produktów dedykowanych inżynierom, znacząco powiększa ofertę przełączników wiodącego producenta — firmy C&K, w tym urządzeń do montażu panelowego oraz na płytkach drukowanych. Firma C&K powstała w 1928 roku i jest jednym z cieszących się największym zaufaniem na świecie producentów wysokiej jakości przełączników elektromechanicznych.

Rozszerzona oferta firmy RS obejmuje pełną gamę popularnych przycisków do montażu panelowego oraz na płytkach drukowanych, mikroprzełączników, przełączników kluczykowych oraz dotykowych. Wyposażone w różnego rodzaju mechanizmy zwierne oraz dostępne w rożnych stylach, kształtach i kolorach urządzenia przeznaczone są dla konstruktorów maszyn i paneli projektujących interfejsy obsługowe dla systemów sterowania używanych w różnych aplikacjach przemysłowych, w tym w branży transportowej i medycznej. Warte uwagi są wprowadzone niedawno do sprzedaży przemysłowe przyciski typu PNP oraz możliwość dodawania własnych grafik na podświetlane nasadki przycisków z serii APB.

Przeznaczone dla projektantów urządzeń w ramach sektora transportowego, automatyki przemysłowej, aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyzacji przyciski z serii PNP zapewniają uszczelnienie klasy IP68, która umożliwia ich użytkowanie w trudnych warunkach oraz mycie ciśnieniowe. Urządzenia dostępne są w wielu typach obudowy i wyróżniają się długim czasem eksploatacji wynoszącym milion cykli przełączania.

Dostępne w nowych obudowach termoplastycznych przełączniki z serii PNP łączą w sobie wytrzymałość oraz możliwość przełączania prądów do 5 A, typowe dla przełączników NP tego producenta, z przystępnością rozwiązań z serii AP. Dodatkowe zalety: dłuższe wyprowadzenia lutownicze oraz otwory ułatwiające montaż dzięki możliwości użycia dwóch przewodów o średnicy do 22 gauge, obciążalność do 5 A, a także funkcje elektryczne SPST i SPDT.

Dostępna jest również seria podświetlanych przycisków przemysłowych APB z wbudowanymi diodami LED w kolorze niebieskim lub białym, które zapewniają doskonałą sygnalizację aktywacji lub włączenia przełącznika. Jako standardowe wyposażenie dostępne są nasadki z dziewięcioma symbolami, a firma C&K umożliwia obecnie zamówienie w pełni dostosowanych nasadek malowanych i grawerowanych laserowo. Oferowane przełączniki to monostabilne przełączniki SPST, dostępne w wersji gwintowanej z uszczelnieniem panelowym IP67 oraz wersji zatrzaskowej IP65 bez uszczelnienia panelowego.

Urządzenia z serii APB są idealne do modułów joysticków oraz paneli sterujących używanych w terenowych rozwiązaniach transportowych oraz systemach sterowania urządzeniami budowlanymi, a także do innych trudnych zastosowań przemysłowych. Przeznaczone do użytku w temperaturach od -40 do +85°C przełączniki te zapewniają także wydłużony okres eksploatacji wynoszący milion cykli. Urządzenia wyposażone są w styki o różnych parametrach (200 mA/24 V DC, 100 mA/50 V DC, 400 mA/22 V AC, 125 mA/125 V AC) o rezystancji 50 mΩ.

Obszerny asortyment firmy C&K jest teraz dostępny w RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components

RS Components i Allied Electronics to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego dystrybutora dla inżynierów. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad jednemu milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami dystrybucji i wysyłamy około 50 tysięcy paczek dziennie. Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2017 roku osiągnęła przychody rzędu 1,51 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie pl.rs-online.pl

O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Działając w 32 krajach, oferujemy ponad 500 000 produktów w Internecie, katalogach i punktach sprzedaży ponad milionowi klientów, dostarczając około 50 000 paczek dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów. Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2017 osiągnęła dochody w wysokości 1,51 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.


Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on Linkedin
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:

Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *