Nowości produktowe

Firma RS Components powiększa ofertę złączy i kabli marki RS Pro

By  | 

Nowe złącza i kable z gamy RS Pro mogą być stosowane jako zamienniki kluczowych części w aplikacjach przemysłowych, medycznych i konsumenckich.

Firma RS Components (RS), znana jako marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom, znacząco powiększyła gamę profesjonalnych, przystępnych cenowo produktów marki RS Pro, dodając do nich nowe złącza. Zaprojektowane jako bezpośrednie zamienniki droższych, popularnych produktów dostępnych w ciągłej sprzedaży, nowe produkty RS Pro nadają się do różnorodnych zastosowań w elektronice ogólnego przeznaczenia, przemyśle, przyrządach, produktach z branży konsumenckiej i medycznej. Są także odpowiednie do stosowania w trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Nowa gama produktów RS Pro obejmuje wodoodporne złącza klasy IP68 w wytrzymałych, plastikowych obudowach, w opcjach do połączeń kablowych i montażu panelowego (wycięcia 13, 17 i 21 mm). Nowością są także zmywalne złącza M8 i M12 o szczelności klasy IP69K, idealne do branży spożywczej i napojów. Są to złącza w plastikowej obudowie, z nakrętkami łączącymi ze stali nierdzewnej, i zapewniają odporność na środki chemiczne i olej.

Ofertę uzupełniają bezhalogenowe przewody połączeniowe, które stanowią nowy produkt w dotychczasowej gamie tego typu przewodów i nadają się do stosowania zarówno w biurach, jak i środowiskach przemysłowych. Kolejnym nowym produktem w ofercie są białe złącza zasilające DC, idealne do wielu zastosowań medycznych i konsumenckich. Dostępne w rozmiarach 2,1 oraz 2,5 mm złącza 12 V/5 A są dostępne w opcjach z końcówkami lutowniczymi lub do montażu na płytce drukowanej. W ofercie przewidziano także męskie i żeńskie zaciskowe listwy wtykowe PCB z aprobatą UL i VDE, w wersjach o różnorodnym rozstawie styków.

Nowe złącza i kable RS Pro są obecnie dostępne w RS w krajach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty
z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów. Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów. Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *