Nowości produktowe

Zaawansowany, sieciowy system kontroli dostępu do budynków i obiektów

By  | 

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dostawcy produktów dla inżynierów, poinformowała o wprowadzeniu do oferty nagradzanego, sieciowego systemu Internetu Rzeczy (IoT) firmy ABUS — producenta niezawodnych rozwiązań kontroli dostępu dla małych i średnich budynków komercyjnych i przemysłowych.

wAppLoxx firmy ABUS to niezwykle innowacyjne rozwiązanie profesjonalnej kontroli dostępu, które zostało wyróżnione nagrodą iF Design Award 2017 i pozwala na zarządzanie dostępem aż do 20 par drzwi w budynkach i obiektach. Prosty w użyciu system działa w oparciu o sieć i pozwala firmom swobodnie ustalać prawa dostępu, a także wprowadzać szybkie modyfikacje, gdy zaistnieje potrzeba uwzględnienia zmian w personelu. Rozwiązanie posiada również dedykowaną aplikację, dzięki której zmiany ustawień można wprowadzać kilkoma kliknięciami na ekranie smartfona lub tabletu.

Rozwiązanie wAppLoxx łączy w sobie możliwości tradycyjnych systemów kontroli dostępu z elastycznością i wygodą zarządzania przez stronę www lub intranet. Umożliwia szybkie i łatwe określenie praw dostępu dla maks. 150 osób, pozwalając przy tym na przyznanie im osobnych praw wstępu do konkretnych biur, archiwów czy też obszarów wrażliwych w laboratoriach, magazynach leków i towarów itp. Rozwiązanie wAppLoxx można także połączyć przewodowo z systemami alarmowymi, co pozwala uniknąć fałszywych alarmów i uzyskać optymalną kontrolę budynku.

System zawiera moduł sterujący, który łączy się z 20 elektronicznymi wkładkami zamkowymi wAppLoxx o dwóch gałkach wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej i wykończonych nakładkami z tworzywa sztucznego. Solidnie wykonane wkładki zamkowe zintegrowane są z zabezpieczonymi przed zapisem znacznikami transponderowymi MIFARE DESFire. Łączą się one bezprzewodowo z modułem sterującym przy użyciu 128-bitowego szyfrowania AES. Dostępne są dwa rodzaje tych wkładek: jeden pozwala na kontrolę dostępu, a drugi umożliwia dodatkowo sterowanie systemem alarmowym.

Sieciowy system kontroli dostępu wAppLoxx firmy ABUS to nowość w ofercie RS przeznaczonej dla Przemysłowego Internetu Rzeczy. System jest już dostępny w krajach EMEA oraz w regionie Azji i Pacyfiku.


O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów. Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.


Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on Linkedin
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:

Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *